Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Jizerské hory Města s dětmi se psem pro dospěláky03/2018

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Na rozhraní Jizerek a Krkonoš, trošku stranou hlavní silnice je městečko Příchovice. Turistika pro ně není sprosté slovo, je proč odbočit a zastavit se tady, klidně na celodenní výlet.

My jsme začali na rozhledně Štěpánka. Zastavit můžete na parkovišti v obci a jít alejí cca 1,5 km, nebo dojet ještě blíž - k chatě Hvězda. Ta je 300 metrů od rozhledny; to oceníte zejména s menšími dětmi.

Poté jsme se přesunuli na parkoviště ke zdejší sjezdovce. Tady na nás čekala, netradičně, další rozhledna v obci. Je pojmenovaná Maják Járy Cimrmana, což bude určitě také lákadlo. V jejím suterénu je menší muzeum artefaktů tohoto vynálezce a génia. V těsném sousedství projdete brankou směrem k pohádkové cestě a lesoparku na Sluneční. Dřevěné a kamené prvky poskládané v rámci pohádkové symboliky do dětského hřiště.

Otrlí mohou pokračovat k opravené kapličce, hladoví se najedí v super hospůdce U čápa.

Obrázky

Maják Járy Cimrmana (Honza)Schodiště majáku JC (Honza)Rozhledna Štěpánka (Honza)Penzion U čápa (Honza)
Penzion U čápa (Honza)Lesopark na Slunečné (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Přijeli jsme do Příchovic. Prostě se podívat na dvě rozhledny. Taková menší vesnička. Celkově moc nečekáte, možná tak nějakou tu hospodu na návsi. A ejhle! U čápa v Příchovicích, to je jiná liga, panečku. Srdce pookřálo, když jsem pochopil, že tady se to vede jinak, než jsem čekal! A že bude co doporučit a o čem napsat!

Osada Jizerka

Osada Jizerka

Osada Jizerka je známá z několika příčin. Jedním z nich je ten fakt, že je zde chráněné území bez světelného znečištění, čili v noci je tu tma, kdy vás v pozorování noční oblohy neruší světelný odlesk okolních měst. Druhým důvodem může být krásná příroda. Nebo množství cyklostezek. Nebo, že se jedná o jednu z nejchladnějších kotlin v Česku.

Liška, medvěd, ovce a horník

Liška, medvěd, ovce a horník

I vaši mazlíčkové mohou zatoužit po krásném výhledu. Naši psí kluci byli hrdinové na vyhlídkách v Rokytnici nad Jizerou. Dvě vyhlídky Liška a Horník jsou úžasný, Medvěd a Ovce jsou spíš pro děti a bohužel s výhledem do stromů. Všechny vyhlídky najdete na vrcholu Stáž.

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru