Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Jizerské hory Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky03/2018

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa (někdy nazývaná také jako Vodní nádrž Bedřichov) je vystavěna na říčce Černá Nisa z podnětu povodně v roce 1897 a slouží k vodohospodářským a energetickým účelům. Má pěknou hráz, ale mnohem zajímavější je cesta sem a haťový chodníček s naučnou stezkou o historii a současnosti zdejšího kraje.

Cestu nejlépe začít na parkovišti Maliník hned na začátku Bedřichova. Následně můžete vyrazit po lesní šotolinové cestě (NS Černá Nisa) nebo po asfaltce (NS Lesy Jizerských hor). K hrázi to jsou 4km a cestou se i něco dozvíte. Potkáváte spoustu hrázek a stavidel k regulaci toku přivaděče vody.

Během naší návštěvy se hráz opravovala a byl tam zakázaný přístup. Tak jsme to omrkli ze břehu a vydali se dál po NS Černá Nisa. Vede po povalovém chodníčku, a to se nám vždycky líbí.

Obrázky

Přehrada Černá Nisa Bedřichov (Honza)Přehrada Černá Nisa Bedřichov (Honza)Přehrada Černá Nisa Bedřichov (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Dům Jonáš

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec

Liberecká botanická zahrada se pyšní hned několika "nej". Jde o nejstarší botanickou zahradu na našem území, má nejpestřejší sbírky exotických rostlin, v jejím areálu se nachází nejdéle pěstovaná bonsaj v Evropě, nejpestřejší alpínum nebo také nejstarší kamélie na území Evropy.

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka je nejstarší železná rozhledna v Čechách. Nabízí výhled na Jablonec nad Nisou, Liberec a jizerskohorské panorama.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru