Stezka v korunách stromů Krkonoše

Krkonoše Rozhledny a vyhlídky s dětmi s kočárkem pro dospěláky07/2017

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí.

Po kolapsech dopravy v první dny po otevření jsme se pasovat nemuseli. Už byl vcelku klid, jeli jsme sem navíc odpoledne, takže bez problémů.

Délka celé trasy je 1511 metrů, samozřejmě nejdéle trvá šroubovice na vrchol centrální stavby. Mrkněte na fotku, pokud nevíte, co se to snažím popsat. Cestou potkáte několik informačních tabulí se zajímavostmi, kukátka do přírody a okolí a několik adrenalinových minichodníčků pro děti (houpající se podlaha apod.). Jako dospělí to naštěstí můžete obejít. Oproti Lipnu je tu informační potemělý umělý podzemní sklep, kde se dozvíte o živinách v půdě, jak půda vzniká, jak se živiny dostávají do rostlin. A pak už jen stoupáte vzhůru a vzhůru obdivujíc výhledy na Jánské Lázně, lanovku na Černou horu a výhledy do okolí. Úplně nahoře si připadáte jak na vyvýšené plošině, někomu to asi může působit závratě, ale není se proč bát. Sloup je to masivní, má světýlko proti letadlům, chodníčky jsou ochráněné ještě zábradlím a sítěmi proti pádu.

Celou anabázi můžete absolvovat ještě cestou zpět, nebo se směrem dolů do přízemí urychlit nerezovým tobogánem. Lísky nutné kupovat už dopředu, na místě už nemáte šanci.

U výstupu na vás čeká restaurace (přecijen tu bez problému strávíte i přes hodinu času) a dětské hřiště.

Rodinné vstupné 2+2 pro nás za výhodných 560 Kč, parkovné 100 Kč (to už je v Krkonoších standard). Tobogán za 50,- jsme kvůli dětem nemohli (byl jsem rád, vypadá to na pořádný sešup! Nic pro starší kosti. I když...).


Ještě nás čeká Stezka v oblacích na Dolní Moravě, ale to zase až někdy příště.

Více info

Web: http://www.stezkakrkonose.cz/
Jánské Lázně

Obrázky

Stezka v korunách stromů Krkonoše (Honza)Stezka v korunách stromů Krkonoše (Honza)Skoro nahoře (Honza)Kukátko (Honza)
Jídelna (Honza)Dětské hřišťě (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Neříkám, že je to jedinečný ojedinělý zážitek, ale na moc místech tuhle možnost nemáte. Na speciálních terénních koloběžkách můžete sjet z vrcholu Černé hory dolů do Jánek. Buď cik-cak po sjezdovce, nebo krásnou cestou lesem po Zvonkové cestě.

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Nejstarší sáňkařská cesta v Krkonoších je dlouhá 3,5 km. Vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Na start trasy Vás vyveze kabinková lanovka. Sáňky Vám půjčí v půjčovně SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Vyzkoušet můžete taky večerní sáňkování s čelovkami a průvodcem ze SkiResort Live. Na večerní sáňkování je nutné se objednat.

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Celodenní procházka krkonošskou přírodou. Naše verze cesty byla 11 km. Velmi pestré zážitky celou cestu pro malé i velké a navíc je to pořád z kopce! Vděčíte za to především lanovce na Černou horu, která vás hned na začátku výletu vyveze z Jánských lázní až na nejvyšší bod cesty.

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Nádherný okruh nádherným rašeliništěm. Pravděpodobně se sem dostanete odbočkou na výletě z Jánských lázní. Alternativně z Pece pod Sněžkou, ale to je sem krpál. zejména pokud půjdete s dětmi, jeďte z Pece až ke Kolínské boudě autovláčkem. Pak už to jde. Odměnou vám bude specifická krajina horského vrchoviště s výhledy do krajiny, včetně Sněžky. Podívejte na obrázky a nadchněte se!

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru