Restaurace a pension U čápa Příchovice

Jizerské hory Ubytování a jídlo s dětmi s kočárkem pro dospěláky05/2017

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Přijeli jsme do Příchovic. Prostě se podívat na dvě rozhledny. Taková menší vesnička. Celkově moc nečekáte, možná tak nějakou tu hospodu na návsi. A ejhle! U čápa v Příchovicích, to je jiná liga, panečku. Srdce pookřálo, když jsem pochopil, že tady se to vede jinak, než jsem čekal! A že bude co doporučit a o čem napsat!

Úžasné stavení, venku, zevnitř, okolí, promyšlené do detailu. Za komínem stylově čáp v hnízdě v nadživotní velikosti.

Usadili jsme se k obědu na venkovní terase, s výhledem někam do údolí, pod námi dětské hřiště (co si jenom ty naši dva raubíři mohli víc přát). Domácí kuchyně (prostě žádné ohřáté polotovary), co aktuálně rostlo, to bylo nějak zpracované (např. malinová limča z malin a levandule), vlastní pivovar, dětské židličky, personál profíci, ochotní, běhali do kuchyně po schodech nahoru a dolu jak čápata (to jsem jim nezáviděl).

Připojený penzion a sjezdovka (to jsme v létě otestovat nemohli), nedaleko rozhledna - Maják Járy Cimrmana spolu s jeho muzeem. A zážitkový lesopark. Za něco z toho okolí spíš už mohli Příchovičtí, ale tady se to prostě vede jinak. A bylo to znát i na přilehlém parkoviště i recenzích, kam se podívate. A přitom pro nás taková spíš náhoda. Takže doporučujeme: vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít.

Více info

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Na rozhraní Jizerek a Krkonoš, trošku stranou hlavní silnice je městečko Příchovice. Turistika pro ně není sprosté slovo, je proč odbočit a zastavit se tady, klidně na celodenní výlet.

Osada Jizerka

Osada Jizerka

Osada Jizerka je známá z několika příčin. Jedním z nich je ten fakt, že je zde chráněné území bez světelného znečištění, čili v noci je tu tma, kdy vás v pozorování noční oblohy neruší světelný odlesk okolních měst. Druhým důvodem může být krásná příroda. Nebo množství cyklostezek. Nebo, že se jedná o jednu z nejchladnějších kotlin v Česku.

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m.

Liška, medvěd, ovce a horník

Liška, medvěd, ovce a horník

I vaši mazlíčkové mohou zatoužit po krásném výhledu. Naši psí kluci byli hrdinové na vyhlídkách v Rokytnici nad Jizerou. Dvě vyhlídky Liška a Horník jsou úžasný, Medvěd a Ovce jsou spíš pro děti a bohužel s výhledem do stromů. Všechny vyhlídky najdete na vrcholu Stáž.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru