Výlet k prameni Labe

Krkonoše Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky03/2018

Výlet k prameni Labe

Někdy je potřeba odskočit si z Krušných hor někam dál, tentokrát vyhrály Krkonoše. Jeli jsme objevovat pramen Labe a přilehlé výletní cíle jako jsou Pančavský vodopád, Ambrožova vyhlídka, Labský vodopád, Labská bouda nebo mohyla Hanče a Vrbaty.

Cesta začíná na konci silnice Jilemnice - Horní Mísečky na zdejším odstavném parkovišti. Dále do zóny KRNAPu už můžete pouze organizovanou přepravou - autobus odjíždí od Jilemnické boudy každou půlhodinu. Ten vás vyveze na Zlaté návrší k Vrbatově boudě, to už jsou samotné hřebeny Krkonoš, takže celá další cesta je stoupáním nenáročná.

Pro náš postup jsme zvolili červenou turistickou značku směrem na Pančavský vodopád a Labskou boudu. Cesta je to písčitá až kamenitá, stále lehce klesající. Těsně před kontroverzní stavbou - Labskou boudou - jsme odbočili po modré značce k Labskému vodopádu. Je to necelých 500 metrů, ale na zdejších rozcestnících není bohužel extra značeno.

Pokud chcete pokračovat na pramen Labe, je potřeba vrátit se zpět k Labské boudě a pokračovat po červené značce ještě asi kilometr.

Protože se neradi vracíme stejnou cestou, odcházíme od pramene po žluté turistické značce. Přes Labskou Louku, rozcestí U čtyř pánů a Mohylu Hanče a Vrbaty se vracíme zpět k Vrbatově boudě. Tahle cesta je vhodnější pro cyklisty i kočárky, vede povětšinou po asfaltové cestě.

Některé části je nutné kolo vést, aby nedocházelo k poškození turistických chodníčků a přírody národního parku. Na taková místa vás upozorní cedulky správy parku.

Obrázky

Pančavský vodopád (Honza)Pančavský vodopád (Honza)Ambrožova vyhlídka (Honza)Výlet k prameni Labe (Honza)
Labský vodopád (Honza)Labský vodopád (Honza)Prameny Labe (Honza)Pomník Hanče a Vrbaty (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Medvědí cesta na Medvědíně

Medvědí cesta na Medvědíně

Příznačný název nese dětská naučná stezka vycházející z vrcholu hory Medvědína v Krkonoších. Protože jsme ji absolvovali přinášíme o ní reportáž, třeba někomu pomůže s plánováním výletu.

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád je několikametrový stupeň na říčce Mumlavě kousek nad Harrachovem.

Liška, medvěd, ovce a horník

Liška, medvěd, ovce a horník

I vaši mazlíčkové mohou zatoužit po krásném výhledu. Naši psí kluci byli hrdinové na vyhlídkách v Rokytnici nad Jizerou. Dvě vyhlídky Liška a Horník jsou úžasný, Medvěd a Ovce jsou spíš pro děti a bohužel s výhledem do stromů. Všechny vyhlídky najdete na vrcholu Stáž.

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Na rozhraní Jizerek a Krkonoš, trošku stranou hlavní silnice je městečko Příchovice. Turistika pro ně není sprosté slovo, je proč odbočit a zastavit se tady, klidně na celodenní výlet.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru