Medvědí cesta na Medvědíně

Krkonoše Outdoor 02/2018

Medvědí cesta na Medvědíně

Příznačný název nese dětská naučná stezka vycházející z vrcholu hory Medvědína v Krkonoších. Protože jsme ji absolvovali přinášíme o ní reportáž, třeba někomu pomůže s plánováním výletu.

Pokud trávíte volný čas v okolí Špindlerova Mlýna a potřebujete zabavit děti, bude se vám zcela jistě hodit jedna z naučných stezek skiareálu Špindlerův Mlýn. Jsou připraveny celkem čtyři - Medvědí cesta, Krakonošův příběh (tuto lze absolvovat i s kočárkem), Stezka Stopaře a Mechová pěšinka.

Cesta začíná na Medvědíně, na horní stanici lanovky si vyzvedněte mapku a obyčejnou tužku. První stanoviště je hned opodál. Na každém ze sedmi stanovišť si přečtete krátký článek, odpovíte na otázku, která prověří vaše pozorné čtení, vyfotíte se u vyřezané sochy medvěda a obkreslíte si obrázek do cestovního archu. Takto pokračujete podle mapky k dalším bodům na cestě. Je dobré koukat do příruční mapky, cesta je v ní vyznačená červeně, ale není totožná s červenou turistickou značkou, kterou několikrát potkáte v a může vás splést a svézt ze správné cesty. Držte se mapky!

Cesta vede přes Šmídovu vyhlídku, Horní Mísečky, Harrachovu skálu zase zpátky do Špindlu. V Horních Mísečkách budete kolem oběda, nepohrdněte horským obědem například v bufetu Stopa, který se jen tak náhodou v té správné době vynoří na trati.

Více info

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Výlet k prameni Labe

Výlet k prameni Labe

Někdy je potřeba odskočit si z Krušných hor někam dál, tentokrát vyhrály Krkonoše. Jeli jsme objevovat pramen Labe a přilehlé výletní cíle jako jsou Pančavský vodopád, Ambrožova vyhlídka, Labský vodopád, Labská bouda nebo mohyla Hanče a Vrbaty.

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád je několikametrový stupeň na říčce Mumlavě kousek nad Harrachovem.

Liška, medvěd, ovce a horník

Liška, medvěd, ovce a horník

I vaši mazlíčkové mohou zatoužit po krásném výhledu. Naši psí kluci byli hrdinové na vyhlídkách v Rokytnici nad Jizerou. Dvě vyhlídky Liška a Horník jsou úžasný, Medvěd a Ovce jsou spíš pro děti a bohužel s výhledem do stromů. Všechny vyhlídky najdete na vrcholu Stáž.

Obří důl

Obří důl

Obří důl je mohutné ledovcové údolí mezi městem Pec pod Sněžkou a úpatím Sněžky. Údolí má tvar písmene U, které ve čtvrtohorách do srázu vytlačil obří ledovec s délkou okolo 4 km, výškou přes 800 m a tloušťkou okolo 100 m.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru