Labyrintárium zámku Loučeň

Středočeský kraj Zážitky 02/2018

Labyrintárium zámku Loučeň

Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který má jeden celoevropský unikát - totiž soubor 12 labyrintů a bludišť. Zámek nabízí prohlídky zásadně s kostýmovanou postavou, speciální dětské či čokoládové prohlídky, ale i pikniky v zámeckém parku.

Protože nejsme příznivci prohlídek prostor zámků nebo hradů, vyrazili jsme sem prozkoumat zdejší park. Prošli jsme si pěkně všech 12 labyrintů a bludišť - vystavěných ať už z kamenů, palisád, nebo vzrostlých tůjí. Pěkně jsme se zamotali a pobavili. Nic podobného v takovém rozsahu jsme u nás neviděli, takže s výletem spokojenost.

Najíst se můžete přímo na zámku, parkování hned před branami parku. Výrazně doporučujeme!

Více info

Telefon: +420 325 585 228
E-mail: infocentrum@zamekloucen.cz
Web: http://www.zamekloucen.cz/
Adresa: Loučeň 1, 289 37 Loučeň, okr. Nymburk

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Písečný přesyp u Píst

Písečný přesyp u Píst

Nedaleko Nymburka, na východním okraji přírodního parku Kersko-Bory, se nachází jeden z posledních polabských písečných přesypů. Jedná se o velmi jemně písčitý kopec podobný dunám ze Sahary, který při procházce lesem zcela jistě nepřehlédnete.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Ani jsem sem tenhle tip nechtěl dávat, ale nedávno jsem pochopil, že ještě ne všichni vědí o letitém fenoménu Středověké krčmy Dětenice. O místě, kde se jediným krokem přes práh krčmy ocitnete ve středověku.

Park Mirákulum v Milovicích

Park Mirákulum v Milovicích

Pecka! Megaobrovský dětský hřiště plný prolejzaček, skákaček, houpaček a jiných atrakcí. Vystavěné opravdu ve velkém stylu, udržované, vymyšlené a dotažené do všech detailů. Včetně piknikové louky pro oddech v rámci náročného dne.

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Hrad a zámek Staré Hrady je věnovaný pohádkám. Takže se tu vyblbnou hlavně děti. Však názvy prohlídkových okruhů už mluví sami za sebe: Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Čarodějná bestyjola.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru