Bikepark Vratislavice

Liberecký kraj Outdoor s dětmi 07/2024

Bikepark Vratislavice

Nádherný bikepark vyseknutý do svahu ve Vratislavicích nad Nisou. Najdete ho poblíž fotbalového hřiště. Plus jeden bonbónek pro menší děti hned vedle.

Součástí areálu je pumptrack pro malé, pumptrack pro velké a hned několik trailů ze zdejšího Zámeckého vrchu. Co si vyšlápneš nahoru, to si užiješ cestou dolů.

Více info

Hned v těsném sousedství je lesopark, kterému vévodí super hřiště. Tatínky možná zaujme rodný dům Ferdinanda Porsche na ulici Tanvaldská, hned na druhé straně hřiště odsud.

Obrázky

Bikepark Vratislavice (Táta)Bikepark Vratislavice (Táta)Bikepark Vratislavice (Táta)Bikepark Vratislavice (Táta)
Bikepark Vratislavice (Táta)Bikepark Vratislavice Zámecký vrch (Táta)Bikepark Vratislavice (Táta)Dětské hřiště na Zámeckém vrchu (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Císařský kámen

Rozhledna Císařský kámen

Velmi nenáročná procházka na rozhlednu na Císařském kameni s výhledem na Liberec, Jablonec, Ještěd, Jizerské hory a Krkonoše. A samozřejmě musíme zmínit i výhled na Vratislavice, jež tuhle fortelnou rozhlednu zafinancovaly.

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa (někdy nazývaná také jako Vodní nádrž Bedřichov) je vystavěna na říčce Černá Nisa z podnětu povodně v roce 1897 a slouží k vodohospodářským a energetickým účelům. Má pěknou hráz, ale mnohem zajímavější je cesta sem a haťový chodníček s naučnou stezkou o historii a současnosti zdejšího kraje.

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Dům Jonáš

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru