Rozhledna Císařský kámen

Liberecký kraj Rozhledny a vyhlídky 06/2024

Rozhledna Císařský kámen

Velmi nenáročná procházka na rozhlednu na Císařském kameni s výhledem na Liberec, Jablonec, Ještěd, Jizerské hory a Krkonoše. A samozřejmě musíme zmínit i výhled na Vratislavice, jež tuhle fortelnou rozhlednu zafinancovaly.

Rozhledna je to pěkná, ocelová, opláštění má dřevěné. Je vysoká bezmála 23 metrů a na vrcholek musíte zdolat 112 schodů. U paty rozhledny posezení.

Pokud si sem chcete dojít co nejrychleji, pravděpodobně zaparkujete uprostřed obce Milíře. Na rozhlednu vede nejprve asfaltová, posléze mlatová cesta. Můžete vyrazit s kočárkem i nakope. Odráželo bych asi nebral, dolů to jede dost dost rychle (nutné umět brzdit). v jednom směru je to asi 600 metrů a 20 minut.

Více info

Vstupné na rozhlednu se neplatí.

Hned vedle parkoviště najdete i super občerstvení s posezením a dětským hřištěm.


Pokud v okolí potřebujete víc adrenalinové vyřádění, můžete sjet dolů do Vratislavic a vyzkoušet biketrialové hřiště.

Obrázky

Rozhledna Císařský kámen (Táta)Rozhledna Císařský kámen (Táta)Rozhledna Císařský kámen (Táta)Rozhledna Císařský kámen (Táta)
Rozhledna Císařský kámen (Táta)Rozhledna Císařský kámen (Táta)Rozhledna Císařský kámen (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Bikepark Vratislavice

Bikepark Vratislavice

Nádherný bikepark vyseknutý do svahu ve Vratislavicích nad Nisou. Najdete ho poblíž fotbalového hřiště. Plus jeden bonbónek pro menší děti hned vedle.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec

Liberecká botanická zahrada se pyšní hned několika "nej". Jde o nejstarší botanickou zahradu na našem území, má nejpestřejší sbírky exotických rostlin, v jejím areálu se nachází nejdéle pěstovaná bonsaj v Evropě, nejpestřejší alpínum nebo také nejstarší kamélie na území Evropy.

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Dům Jonáš

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru