Procházka Znojmem

Jihomoravský kraj Outdoor pro dospěláky11/2022

Procházka Znojmem

To stěžejní o znojemské historii a významu města v dobách minulých i současných nám přiblížila procházka městem s průvodcem. Velmi poutavé povídání jsme si zajistili v infocentru na městském úřadě.

Proč jezdili pošťáci z celé monarchie trénovat do Znojma? Z pohledu církve, bylo důležitější Znojmo nebo Olomouc? Co má společného Znojmo a genetika? Na rozdíl od které moravské metropole má Znojmo Václavské náměstí? Už jste viděli dvoupatrový kostel? Jak dopadl kostel po jedné šlechtické supersvatbě? Znáte historii znojemského pivovaru? K čemu je Enotéka? Tak přesně na tyhle otázky se dozvíte odpověď při cca dvouhodinové procházce městem. Můžeme doporučit!

Obrázky

Procházka Znojmem (Táta)Procházka Znojmem (Táta)Procházka Znojmem (Táta)Procházka Znojmem (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí má velmi zajímavou historii. Nejdříve fungovalo jako sklepy, pak k obraně a teď už zase jako sklepy a turistická atrakce. Až 4 podzemní patra nastíňují, že je co zkoumat.

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Unikátní výhled na meandry řeky Dyje i na proslulou vinici Šobes, která je dle mnohých nejkrásnějším vinohradem na celé Moravě, nabízí vyhlídka Devět mlýnů.

Klobásový ráj Pavlice

Klobásový ráj Pavlice

Na silnici E59 mezi Znojmem a Moravskými Budějovicemi (potažmo Jihlavou) najdete Klobásový ráj. Hned u hlavního tahu, zřejmě v bývalém obchodu s potravinami, vyrábějí a prodávají Pavlické klobásy z domácí výroby. Ryze specializovaný obchod vás ohromí svým 20metrovým pultem výlučně s tímto sortimentem. Radost zastavit.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru