Ještěd

Liberecký kraj Outdoor 02/2018

Ještěd

Kdo je poprvé v Liberci, určitě bude chtít navštívit slavný televizní vysílač na Ještědu. Krásnou procházku zvládnete s kočárkem, se psem, na kole, koloběžce, projedete se lanovkou, uvidíte přírodu, dolů je to z kopce... A obvykle zmoknete.

Výlet určitě začnete na jednom ze záchytných parkovišť v Horním Hanychově. Pokud nechcete platit nesmyslné parkovné a ještě čekat na tramvaj a pak ještě kousek dojít k lanovce, musíte si přivstat. TOhle tu moc domyšlené není, ale možná jsme jenom neměli štěstí na mimosezónní období.

Každopádně pokud máte kočárek, můžete oficiálně předbíhat ve frontě na lanovku a tu ukrutánskou frontu nestát. Cesta k vrcholu je zážitek. Lanovka stoupá příkře, pod vámi je svah pro sjezdové lyžování a další sportoviště.

Na vrcholu se pěkně rozhlédněte, dejte si sváču, v restauraci bývá poměrně plno a ceny jsou s vysokohorskou přirážkou. Cesta dolů je pěkně po asfaltce, na konci kousek lesem. Super strávený půlden.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec

Liberecká botanická zahrada se pyšní hned několika "nej". Jde o nejstarší botanickou zahradu na našem území, má nejpestřejší sbírky exotických rostlin, v jejím areálu se nachází nejdéle pěstovaná bonsaj v Evropě, nejpestřejší alpínum nebo také nejstarší kamélie na území Evropy.

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa (někdy nazývaná také jako Vodní nádrž Bedřichov) je vystavěna na říčce Černá Nisa z podnětu povodně v roce 1897 a slouží k vodohospodářským a energetickým účelům. Má pěknou hráz, ale mnohem zajímavější je cesta sem a haťový chodníček s naučnou stezkou o historii a současnosti zdejšího kraje.

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Dům Jonáš

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru