Znojemské podzemí

Jihomoravský kraj Indoor pro dospěláky11/2022

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí má velmi zajímavou historii. Nejdříve fungovalo jako sklepy, pak k obraně a teď už zase jako sklepy a turistická atrakce. Až 4 podzemní patra nastíňují, že je co zkoumat.

Lístky koupíte v infocentru v Oborové ulici. První otázka, která od personálu přijde je zda-li chcete normální nebo adrenalinovou cestu. Normální cesta vás provede klasicky sklepením, adrenalinová cesta vás protáhne různými dalšími částky podzemí - není vhodné pro klaustrofobiky, plnoštíhlé a jiné citlivky (slibovali nám náhradní oblečení a plazení a protahování i kanalizací pro odvod vody).

Průvodce nás protáhl sklepními prostory propojenými křivolakými uličkami. Vysvětlil nám účel sklepení v dávných dobách, v dobách obléhání Švédy a husity, osvětlil funkci různých komínů, výduchů, studní a odpadních žlábků. Pro názornost jsou prostory doplněné o figuríny měšťanů, případně strašidel.

Více info

V podzemí je stálá teplota 13 stupňů, takže to chce nějakou mikinu.
web: https://www.znojemskabeseda.cz/turismus/znojemske-podzemi

Obrázky

Znojemské podzemí (Táta)Znojemské podzemí (Táta)Znojemské podzemí (Táta)Znojemské podzemí (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka Znojmem

Procházka Znojmem

To stěžejní o znojemské historii a významu města v dobách minulých i současných nám přiblížila procházka městem s průvodcem. Velmi poutavé povídání jsme si zajistili v infocentru na městském úřadě.

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Unikátní výhled na meandry řeky Dyje i na proslulou vinici Šobes, která je dle mnohých nejkrásnějším vinohradem na celé Moravě, nabízí vyhlídka Devět mlýnů.

Klobásový ráj Pavlice

Klobásový ráj Pavlice

Na silnici E59 mezi Znojmem a Moravskými Budějovicemi (potažmo Jihlavou) najdete Klobásový ráj. Hned u hlavního tahu, zřejmě v bývalém obchodu s potravinami, vyrábějí a prodávají Pavlické klobásy z domácí výroby. Ryze specializovaný obchod vás ohromí svým 20metrovým pultem výlučně s tímto sortimentem. Radost zastavit.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru