Krtkův svět

Praha Outdoor s dětmi 11/2022

Krtkův svět

Dětský park a hřiště Krtkův svět najdete na okraji Prahy. Sestává se z několika zábavních center, děti se tu vyblbnou v každém ročním období a za každého počasí.

My jsme sem vyrazili o podzimních prázdninách. To mělo tu výhodu, že tu nebylo přeplněno a všechny atrakce tak byly hned dostupné. Nejdříve jsme vyrazili do lesa na prolejzky. Několik velkých dřevěných prolézaček, ocelové skluzavky, lanové propojky. Prostřídali jsme je přechodem houpajících se provazových překážek.

Mně se líbil autodrom se šlapacíma autíčkama. Vlastní silou poháněná autíčka jezdí na polygonu v lese, honíte se s dětmi, nebo si to své vozíte na dvojsedačce. Sedadla jsou posunovatelná, takže jsem se do autíčka vešel i já.

Terezka obdivovala chatičky, perníkové chaloupky a baráčky. je jich tu opravdu hodně. Areál doplňují terče na házení balónků a minizoo. Kozy, ovečky, pávové. Vše, co ději milují.

Kromě dalšího, zde najdete vodní hřiště (na podzim pochopitelně mimo provoz), trampolíny, venkovní pexeso atd. Pro oddech slouží piknikové lavice a venkovní grily.

Pak začalo pršet a tak jsme nepohrdli přístřeším zděné herny. V ní najdete velkou restauraci, v patře pak kavárnu a dětské hřiště (koloběžky, odstrkávala, míčkové bazény, megastavebnice, horolezecká stěna, prolézačky, skluzavky). Odjížděli jsme po 5 hodinách totálně spokojení.

Na podzim už byla otevřena jenom kavárna, k jídlu jenom pizza, hranolky, párek v rohlíku. Což nám trošku kazilo dojem z jinak pěkného parku.

Více info

Parkování u areálu, místa nejblíže vstupu jsou zpoplatněná, ale najdete i parkování zdarma.

V zadní části areálu staví nějaké orlí prolejzky, ale otevřou je zřejmě až na jaře.

https://krtkuvsvet.cz

Obrázky

Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)
Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)
Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)Krtkův svět (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Doubravka XIV.

Rozhledna Doubravka XIV.

V lesoparku mezi Černým Mostem a Hostavicemi najdete jednu zvláštní rozhlednu. Tvarem připomíná 3 vzducholodě (prý mám napsat okurky) zaklíněné do sebe. Není až tak moc sešroubovaná, jako nějak zvláštně svázaná. A schodiště vzhůru je zavěšeno od vrchu dolů, takže se trošku houpe.

Zámecký park v Průhonicích

Zámecký park v Průhonicích

Nejhezčí období roku je určitě jaro. Všechno kvete, první sluníčko zahřeje, všichni jsou super naladění. Na jaře rádi chodíváme obdivovat rozkvetlé cokoliv. Kytky, keře, stromy. Letos byl na řadě Zámecký park v Průhonicích.

Malešický park

Malešický park

Opravdu netradiční park (na české poměry) najdete v pražských Malešicích. V kopci vystavěný oddychový areál budete milovat zejména v horkých letních dnech.

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

My jsme z menšího města. Někdy se nám vyplatí udělat si tour po pražských dětských hřištích, protože to, co mají tam, jen tak někde nepotkáte. Třeba Gutovka ve Strašnicích.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru