Liška, medvěd, ovce a horník

Krkonoše Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky10/2022

Liška, medvěd, ovce a horník

I vaši mazlíčkové mohou zatoužit po krásném výhledu. Naši psí kluci byli hrdinové na vyhlídkách v Rokytnici nad Jizerou. Dvě vyhlídky Liška a Horník jsou úžasný, Medvěd a Ovce jsou spíš pro děti a bohužel s výhledem do stromů. Všechny vyhlídky najdete na vrcholu Stáž.

Cestou z Rokytnice narazíte jako první na vyhlídku Liška. Tady je příležitost pro vaše miláčky, ale ne všichni jsou na to zvědaví, že? I ti naši tam šli ze zvědavosti jen na pár vteřin.

Medvěd je druhá vyhlídka v řadě. Bohužel skrze větve nebylo moc kam vidět.

Ovce je opravdu jen do počtu a než vyhlídka to je spíš dětská prolézačka.

Poslední vyhlídka nese název Horník. Horník ve vyhlídkovém lesoparku Hlídka na Stráži je s parádní podívanou na rokytnické údolí a panorama Lysé hory.

Více info

Doporučené parkování, pokud se sem přibližujete, je v Končinách u hotelu Stráž nebo v Rokytnici na náměstí nebo centrálním parkovišti.
http://www.hlidkanastrazi.cz

Obrázky

Liška (Radek a Jana)Ovce (Radek a Jana)Kam to jdeš? (Radek a Jana)Medvěd (Radek a Jana)
vyhlídka Horník (Radek a Jana)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád je několikametrový stupeň na říčce Mumlavě kousek nad Harrachovem.

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Na rozhraní Jizerek a Krkonoš, trošku stranou hlavní silnice je městečko Příchovice. Turistika pro ně není sprosté slovo, je proč odbočit a zastavit se tady, klidně na celodenní výlet.

Výlet k prameni Labe

Výlet k prameni Labe

Někdy je potřeba odskočit si z Krušných hor někam dál, tentokrát vyhrály Krkonoše. Jeli jsme objevovat pramen Labe a přilehlé výletní cíle jako jsou Pančavský vodopád, Ambrožova vyhlídka, Labský vodopád, Labská bouda nebo mohyla Hanče a Vrbaty.

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Přijeli jsme do Příchovic. Prostě se podívat na dvě rozhledny. Taková menší vesnička. Celkově moc nečekáte, možná tak nějakou tu hospodu na návsi. A ejhle! U čápa v Příchovicích, to je jiná liga, panečku. Srdce pookřálo, když jsem pochopil, že tady se to vede jinak, než jsem čekal! A že bude co doporučit a o čem napsat!

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru