Z Karlových Varů na Svatošské skály

Karlovarský kraj Outdoor s dětmi s kočárkem 08/2022

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Procházka podél řeky Ohře s cílem u Svatošských skal. Lákadlem pro pozvání může být lanový most téměř u cíle cesty, zkamenělá svatba, ale hlavně Dětský ráj - hřiště s nafukovacím polštářem a menším lanovým parkem.

Vyrazit můžete z Karlových Varů nebo Lokte podél Ohře. My jsme šli z Varů, cesta je víceméně po rovině, ale 4 kilometry jdou proti proudu řeky, takže to muselo být mírně do kopce.

Zaparkovali jsme v části Doubí za zdejším sídlištěm. Cesta pokračovala jablečnou alejí až sestoupila na břeh řeky. Pod ochranu dubů-obrů jsme kráčeli po asfaltce za dobrodužstvím. Cesta je zároveň i cyklostezka, tak je potřeba se na silničku nějak poskládat.

První zastavení přichází asi kilometr před cílem u restaurace Jan Svatoš. Tady se dá najíst, napít, pro děti skákací hrad, houpačky a na popovídání papoušci. Z restaurace výhled na Svatošské skály (zkamenělý svatební průvod), dostat se k nim musíte přes řeku po už zmíněném houpacím mostě. Pak můžete pokračovat lesem po druhé straně řeky. Za necelý kilometr vás totiž čeká další most zpět a to už jste přímo u Dětského světa. Radost pro nejmenší - skákací polštář, lanové centrum, minizoo a koníci v ohradě (zrovna tu vyučovali jízdu na koni, tak jsme se ani neptali, jestli by nás nepovozili)

Bufet U Indiána vítá vodáky, cyklisty a pěší. Distribuuje pivo+limo, zmrzlinu a buffet jídlo (hranolky, pizza, apod.).

Cestou jsme velmi trpěli nedostatkem telefonního signálu, tak komu to vadí, tak důkladná příprava!

Více info

Areál je určený pouze pro sezonní provoz a to od 1.5. do 31.10.
http://www.svatosskeskaly.cz/

Obrázky

Z Karlových Varů na Svatošské skály (Táta)Z Karlových Varů na Svatošské skály (Táta)Z Karlových Varů na Svatošské skály (Táta)Z Karlových Varů na Svatošské skály (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora sv. Linhart v Karlových Varech - Doubí nabízí ojedinělý zážitek při pohled na zvířata a krajinu, a to z výšky. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Pozorovat můžete jeleny, daňky nebo divočáky. Stezka vás zavede také k malým rybníkům, kde se podíváte na typický vodní hmyz.

Park Meandr Ohře

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Zimní prohlídky na hradě Loket

Zimní prohlídky na hradě Loket

Ne všechny hrady mají přes zimu zavřeno. Zajet můžete třeba na středověký hrad Loket, kde si můžete prohlédnout expozici útrpného práva. Pohybující se figuríny v životní velikosti předvádí několik způsobů mučení spolu s nervy drásajícím zvukovým doprovodem. To se bude dětem líbit!

Motýlí dům Diana

Motýlí dům Diana

Podloubí historické výletní restaurace Diana ožívá pestrými barvami létajících krasavců. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru