Na špacír z Komárky na Cínovec

Ústecký kraj Do přírody 02/2018

Na špacír z Komárky na Cínovec

Komáří vížka je jeden z nejrozpoznatelnějších vrcholů východní části Krušných hor. Na vrcholu stojí horský hotel, dojet můžete na velkokapacitní parkoviště těsně pod vrcholem. Případně vás sem vyveze (trošku archaická, ale stále super funkční) lanovka z Krupky.

Výletit můžete několika směry a způsoby. V létě je zde velmi oblíbená cykloturistika po vrcholcích (budete překvapeni, že to není nahoru dolů, ale vrcholky hor jsou relativně ploché).

V zimě samozřejmě běžky na Krušnohorské lyžařské magistrále, případně je tu nedaleko menší lyžařské středisko.

Cílem výletníků je Sedmihůrská vyhlídka (po vrstevnici po autům uzavřené asfaltce), případně dále na Cínovec a Vytíšku.

Celý kopec je protkaný důlní činností, štola Starý Martin slouží veřejnosti jako prohlídková, najdete ji u silnice spojující podhorskou Krupku a Horní Krupku.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Nejlepší kopec na bobování široko daleko je na Komáří vížce

Nejlepší kopec na bobování široko daleko je na Komáří vížce

Dlouhodobě vyhlášené nejvíc super místo na bobování je na Komárce. Příjemně pozvolný kopec, přesto hodně dlouhý kopíruje cestu od hotelu na vrcholu směrem k lyžařskému areálu. Na vršku obvykle pěkně fičí, ale bobovací kopec je už pěkně za větrem. Na vrchni hraně postávají rodiče, popíjejí čaj a grog a pozorují děti jezdící dolů z kopce na kdečem.

Cirkus Park v Teplicích

Cirkus Park v Teplicích

Největší vnitřní dětské hřiště otevřelo v teplické Olympii. Spousta zábavy pod střechou!

Aquacentrum Teplice

Aquacentrum Teplice

Menší, ale příjemné městské Aquacentrum. Zaměřené především na malé děti a děti. Plavecká část Aquacentra se nově skládá z atrakcí Dětského světa, 25 m plaveckého bazénu a sauny. Bazény jsou plněny ochlazovanou termální vodou. Nadále v areálu funguje zdejší restaurace, fitness, squash, solarium a v letních měsících i venkovní slunění a minigolf. Aktuální obsazenost si on-line můžete prověřit na webových stránkách Aquacentra.

Pohádkový les v Teplicích

Pohádkový les v Teplicích

Na Kmochově cestě v Janáčkových sadech v Teplicích najdete 11 pohádkových vyřezávaných dřevěných postaviček. V blízkosti těchto postaviček jsou umístěny cedulky s jednoduchými hádankami pro děti.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru