Na výletě v Déčkosvětě

Praha Indoor s dětmi 03/2022

Na výletě v Déčkosvětě

Nebylo zbytí. Česká televize vytvořila reálný Déčko svět. A tak se jelo. Na Dobrounocovečky, na Kostrov, vyfotit se s Planetou Prgou. Vstup zadarmo. Má to jenom jeden malý háček...

Nejdřív projdete kinotunelem a dostanete se k obrovské zdi. Tady se sledováním proužků na stěně dozvíte něco o sobě, podle toho, jak prdíte. No jo no. :)

Děti hned potom nadchne možnost čmárání po zdi, stavění z megakostek, vyfotíte se u rakety, která zachraňuje Planetu Prgu. Další roh je věnovaný ostrovu Kostrovu. No děti nejvíc bavil koutek s interaktivními prvky. Vláček, letadýlko, ponorka, foťák, gramofon. Ou jéééé.

Ten malý háček tkví v tom, že do galerie (i ven) vede cesta přes prodejnu suvenýrů. Takže domů přijde bohatší o Bludišťáka, nebo Tukana, nebo Ovečku, nebo tričko, nebo.... Ale jo, děti se bavily, tak proč ne.

Prostory mají omezenou kapacitu, pokud můžete, dorazte ve všední den dopoledne, ať se vyhnete frontám. Na výstavu nelze brát svačinu, ani pití. Tohle si můžete nechat v šatně u vchodu a případně posvačit tam.

Více info

Otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin, ve dnech státních svátků zavřeno
Web: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/galerie-a-prodejna/

Obrázky

Na výletě v Déčko světě (Táta)Na výletě v Déčko světě (Táta)Na výletě v Déčko světě (Táta)Na výletě v Déčko světě (Táta)
Na výletě v Déčko světě (Táta)Na výletě v Déčko světě (Táta)Na výletě v Déčko světě (Táta)

Video k tématu Na výletě v Déčkosvětě

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areál Vltavanů láká na vysoké lanové centrum s extra dlouhými skluzavkami

Areálů Vltavanů v Praze Bráníku dominuje několik věží s extra dlouhými chromovými skluzavkami, ne o moc kratšími, než jsou sjezdovky ve Špindlu. Chvíli jsem hledal, jak se tam leze. No nevede tam jiná cesta než přes lanové jehlany, a to je teda vejška!

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Vánoční trhy a návštěva Staroměstské radnice

Hledal jsem důvod, proč vylézt na Staroměstskou radnici, letos o adventu jsem ho našel. Pohled z výšky na vánoční trhy. Romantika až na půdu, a to doslova. Abychom si prodloužili zážitek z vánočních trhů, vyrážíme směrem ke Staroměstské radnici, zamýšlejíc vystoupit na radniční věž a podívat se na náměstí pěkně z výšky.

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

My jsme z menšího města. Někdy se nám vyplatí udělat si tour po pražských dětských hřištích, protože to, co mají tam, jen tak někde nepotkáte. Třeba Gutovka ve Strašnicích.

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Botanická zahrada v Praze - Tróji

Jak stárnu, asi se mi víc a víc líbí kytky a jak to všechno pěkně kvete. Aby bylo stále na co koukat, o to se starají botanické zahrady. A ta nejhlavnější je v nejhlavnějším městě.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru