Park Meandr Ohře

Karlovarský kraj Outdoor s dětmi 06/2022

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Po zaparkování nás nadchla improvizovaná, ale velmi vkusně a moderně zařízená kavárna s posezením. Domácí koláče, nanuk, káva. Snad se vám to tam vyplatí a budete dotvářet příjemnou atmosféru místa! Z posezení u kavárničky dohlédnete na několik hrbů pumptrackové trati, žádný beton, ale měkký pogumovaný povrch. Taky vidíte na zhruba třetinu okruhu pro bajkery, in-line bruslaře a nebo běžce. Velmi jemný asfaltový povrch dává tušit, že se tu bruslí skvěle.

Dalším lákadlem pro děti je několik sestav prolézaček, kolotočů a dalších prvků typických pro dětská hřiště. Prostor je to obrovský, a prvky jsou vyšší než jinde. Třeba houpačky s takhle parádním houpem jsme viděli málokde.

Park je napojen na cyklotrasu Euroregio Egrensis EV4 a několik lokálních Karlovarských stezek. Dostat se sem můžete i přes zelenofialový mostek od OZ Varyáda. Pokud přijíždíte autem, parkoviště je na konci ulice Západní.

Obrázky

Park Meandr Ohře (Táta)Park Meandr Ohře (Táta)Park Meandr Ohře (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora sv. Linhart v Karlových Varech - Doubí nabízí ojedinělý zážitek při pohled na zvířata a krajinu, a to z výšky. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Pozorovat můžete jeleny, daňky nebo divočáky. Stezka vás zavede také k malým rybníkům, kde se podíváte na typický vodní hmyz.

Motýlí dům Diana

Motýlí dům Diana

Podloubí historické výletní restaurace Diana ožívá pestrými barvami létajících krasavců. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Procházka podél řeky Ohře s cílem u Svatošských skal. Lákadlem pro pozvání může být lanový most téměř u cíle cesty, zkamenělá svatba, ale hlavně Dětský ráj - hřiště s nafukovacím polštářem a menším lanovým parkem.

Stezka plná strašidel

Stezka plná strašidel

Nebojte, nepotáhneme vás na noční stezku odvahy. I když malá stezka odvahy to bezesporu bude, ale pro vaše děti.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru