Stezka plná strašidel

Karlovarský kraj Zážitky s dětmi 08/2021

Stezka plná strašidel

Nebojte, nepotáhneme vás na noční stezku odvahy. I když malá stezka odvahy to bezesporu bude, ale pro vaše děti.

V okolí Goethovy vyhlídky nad Karlovými Vary, vede zábavná a lehce strašidelná stezka. Na úvodním obrázku je Kindržrout obecný, jako představitel jednoho z dvaceti strašidel. Na dvoukilometrovém okruhu se postupně seznámíte s rozličnými dětskými neřestmi, a také o strašidlu, které je řeší. Některé příběhy jsou lehce brutální, ale na konci se děti vždy nějak dokáží ze spárů strašidla osvobodit.

Kindržrout obecný: Tlustý panáček s kulatým bříškem a baculatými tvářemi. Ty má od jedení. Ale kdyby jedl obyčejné jídlo, nebyl by tolik tlustý a veliký. Kindržrout si vybírá k jídlu velmi chutné malé děti! On si nevybírá jen chutné malé děti, ale vybírá si ty děti, které zlobí, škodí ostatním, trápí menší děti a neposlouchají rodiče. Například když zlobivý chlapeček potrápí svoji mladší sestřičku, schová její oblíbenou hračku, nebo ji praští. kindržrout se naštve, začne se mu upouštět pára z uší, zatáhne svoji baculatou hlavičku do svého kulatého bříška rozkutálí se za tím zlobivým nezbedou. Přikutálí se k němu a celého ho spolkne naráz jako malinu! Malý nezbeda zůstane v Kindržroutově bříšku tak dlouho, dokud neslíbí, že se napraví a bude už jen hodný. Kindržrout obecný začíná mít opět hlad a ečká na vás! (text o Kindržroutovi z šestého zastavení, kráceno)


Stezka začíná hnedle u rozhledny Goethova vyhlídka, je kruhová (začátek a konec ve stejném místě) a vede po lesních cestách. Doporučuji dodržet zamýšlený směr okruhu, nejprve vás čeká klesání, na konec stoupání. Dětem to ale příliš nevadí, neb v závěrečném stoupáku jsou strašidla rozmístěna více často. Děti se tak těší na další strašidlo a dokopec až tak neřeší.

Pro kočárek nevhodné, přístupné kdykoliv bez omezení.

Více info

Lázeňské lesy karlovy Vary, p.o. realizovaly v uplynulých letech celou řadu velkých i malých česko-bavorských projektů. Díky pozitivním referencím a zkušenostem se podařilo navázat vzájemnou spolupráci se zahraničním městem Goldkronach na téma "Les strašidel". Z českých a německých inspirací (přírodní dědictví, legendy, apod.) byly navrženy nové lesní bytosti, které pro stezku v Karlových Varech nakreslili děti ze ZŠ jazyků Karlovy Vary. Dle předlohy žáků bytosti graficky zhmotnily Mgr. Marie Scheerbaumová a Kamila Žilčáková. Pohádky napsala Hanka Krejčová.

Obrázky

Všechno začíná u Goethovy vyhlídky (Táta)Muchomůrka přičmoudlá (Táta)Stezka plná strašidel (Táta)Stezka plná strašidel (Táta)
Stezka plná strašidel (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Motýlí dům Diana

Motýlí dům Diana

Podloubí historické výletní restaurace Diana ožívá pestrými barvami létajících krasavců. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

Park Meandr Ohře

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora sv. Linhart v Karlových Varech - Doubí nabízí ojedinělý zážitek při pohled na zvířata a krajinu, a to z výšky. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Pozorovat můžete jeleny, daňky nebo divočáky. Stezka vás zavede také k malým rybníkům, kde se podíváte na typický vodní hmyz.

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Procházka podél řeky Ohře s cílem u Svatošských skal. Lákadlem pro pozvání může být lanový most téměř u cíle cesty, zkamenělá svatba, ale hlavně Dětský ráj - hřiště s nafukovacím polštářem a menším lanovým parkem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru