Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Krkonoše Do přírody 09/2021

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Nádherný okruh nádherným rašeliništěm. Pravděpodobně se sem dostanete odbočkou na výletě z Jánských lázní. Alternativně z Pece pod Sněžkou, ale to je sem krpál. zejména pokud půjdete s dětmi, jeďte z Pece až ke Kolínské boudě autovláčkem. Pak už to jde. Odměnou vám bude specifická krajina horského vrchoviště s výhledy do krajiny, včetně Sněžky. Podívejte na obrázky a nadchněte se!

Naučná stezka Černohorské rašeliniště začíná v místě zvaném Václavák, jako odbočka od červené turistické značky. Okruh jsme šli po směru hodinových ručiček. Hned na začátku je dřevěná vyhlídka na rašeliniště. Cesta sem vede po dřevěném chodníčku. Ty nás baví. Hodně lidí se otočí u této vyhlídkové věže a vrací se zpět. A to je chyba. Příroda je tu krásná, výhledy uchvacující, můžete pozorovat louky plné suchopýru, mechové duchny, vrchovištní borovice. Pastva pro oči.

Více info

vstup není nijak zpoplatněn, z důvodu ochrany přírody je vstup omezen od 15.3. do 31.5.

Obrázky

Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště (Táta)
Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště (Táta)Černohorské rašeliniště, ploník (Táta)Černohorské rašeliniště, suchopýr (Táta)
Černohorské rašeliniště, pařez u cesty (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Celodenní procházka krkonošskou přírodou. Naše verze cesty byla 11 km. Velmi pestré zážitky celou cestu pro malé i velké a navíc je to pořád z kopce! Vděčíte za to především lanovce na Černou horu, která vás hned na začátku výletu vyveze z Jánských lázní až na nejvyšší bod cesty.

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Nejstarší sáňkařská cesta v Krkonoších je dlouhá 3,5 km. Vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Na start trasy Vás vyveze kabinková lanovka. Sáňky Vám půjčí v půjčovně SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Vyzkoušet můžete taky večerní sáňkování s čelovkami a průvodcem ze SkiResort Live. Na večerní sáňkování je nutné se objednat.

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí. Po kolapsech dopravy v první dny po otevření jsme se pasovat nemuseli. Už byl vcelku klid, jeli jsme sem navíc odpoledne, takže bez problémů.

Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Neříkám, že je to jedinečný ojedinělý zážitek, ale na moc místech tuhle možnost nemáte. Na speciálních terénních koloběžkách můžete sjet z vrcholu Černé hory dolů do Jánek. Buď cik-cak po sjezdovce, nebo krásnou cestou lesem po Zvonkové cestě.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru