Camp Špik

Slovinsko Ubytování a jídlo 07/2021

Camp Špik

Potřebovali jsme zakempovat na naší cestě do Chorvatska někde "na půl cesty". Tady je v okolí krásná příroda, takže padlo rozhodnutí někde kolem Kranjské Gory. I našel jsem kemp Špik a udělali jsme dobře, že jsme sem zajeli.

Camp Špik má super polohu, komplexní služby a vybavení, a navíc úchvatné přírodní panorama. Ráno když vylezete ze stanu, koukáte na masiv Triglavu. Úžasné!

Jinak v rychlosti: travnatý porost, dostetek stromů, menší dětské hřiště (ale děti jsme odtamtud dostali až za tmy), perfektní sprchy a umývárky, zázemí pro mytí nádobí, praní a různou jinou očistu, obchůdek, open air restauraci, wifi. Kompletní vybavení pro karavany a obytná auta. Ano, je to kemp v rámci slovinských TOP10, takže je trošku dražší (ale za ten servis a luxus to stojí).

Obrázky

Camp Špik (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Bydleli jsme kousek od Kranjské Gory v kempu Šlik. Odsud můžete ve volném čase vyrazit buď na cyklostezku nebo právě k vodopádu na říčce Martuljška Bistrica. Cesta jedním směrem zabere do hodiny.

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Jedno takové netradiční koupání jsme absolvovali v Kranjské Goře. Široké koryto řeky Pišnice, které je bez pochyby plné až po okraj při jarním tání, je v létě spíše soustavou potůčků, kde se můžete cachtat a stavět přehrady z milionu oblázků.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Přírodní rezervace Zelenci

Přírodní rezervace Zelenci

Menší přírodní rezervace s krásným jezírkem, vyhlídkou a úžasnou přírodní scenérií. Navíc tu pramení řeka Sáva. Dvacetiminutová zastávka hned u silnice ve stylu stop & go. Navíc bez vstupného.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru