Zabav děti ve Františkových lázních

Karlovarský kraj Města s dětmi 03/2021

Zabav děti ve Františkových lázních

Františkovy lázně. Lázeňské město. Jak je to tady přizpůsobené pro děti? No jasně! Trošku jsem si říkal - lázeňské domy, samé prameny, co tam bude dělat s dětma? Obavy byly marné!

Tak ano, v samotném lázeňském centru je to tak jedině kličkovaná. Ale lázeňský park u rybníka Amerika, to už je jiná! Dětské hřiště pro prťata najdete hned na začátku. Klouzajda, prolézací trubky, šplhací tyče, houpačky. Víc nepotřebuješ.

Větší děti se vyblbnou na koloběžce po asfaltových cestičkách. Jenom pozor na autovláček, který tu už jezdí co pamatuju. Pamatuju hodně, prvně jsme s ním jeli ve škole v přírodě tak před 30 lety. A to jsme určitě ani zdaaaaleka nebyly první (děti). Na obratišti pro vláček najdete další dětské hřiště a menší zookoutek.

Zážitek pro naše děti byla i slatinná rezervace SOOS u osady Hájek. Všechno to tu bublá, zurčí, krajina je taková jiná. Děti milujou běhání po chodníčcích, a co si budem říkat - pro dospěláky je to taky zážitek.

A až vás to tu omrzí, vyrazte do Chebu a hledejte oblast s názvem Krajinka, přímo u řeky Ohře.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Chebské nábřeží plné zábavy pro děti

Chebské nábřeží plné zábavy pro děti

Výsledkem dvou projektů krajinných výstaveb z let 2006 a 2013 a projektu úpravy levého břehu Ohře je zajímavá turistická, odpočinková a sportovní oblast KRAJINKA, která nabízí bohaté vyžití pro všechny věkové kategorie. Vycházkový bulvár doplňují dětská hřiště s houpačkami a skluzavkami, cyklostezka, minigolfový areál, vodní hrátky pro děti, prostor s outdoorovým cvičebním nářadím, crossová dráha, hřiště na petanque, stolní tenis, streetball, lanové centrum, pikniková louka, atletický stadion, vyhlídková věž na Vávrově lávce a dvě restaurace s letními terasami.

Když na vodu, tak jedině na Ohři!

Když na vodu, tak jedině na Ohři!

Tak jsem se dočetl, že řeka Ohře je druhou nejlépe tekoucí řekou v Čechách a sjízdných je celých 242 km. A to zas musím potvrdit, protože na Ohři vidíte, že teče opravdu z kopce. Když to srovnám třeba s Berounkou, kde vás bolej ruce už první den, má Ohře spoustu výhod.

Přírodní rezervace SOOS

Přírodní rezervace SOOS

Tato rezervace leží 6 km severovýchodně od Františkových Lázní u obce Nový Drahov (Hájek, Skalná). Rezervace byla vyhlášena r. 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru