Nejlepší kopec na bobování široko daleko je na Komáří vížce

Krušné hory Outdoor s dětmi 01/2021

Nejlepší kopec na bobování široko daleko je na Komáří vížce

Dlouhodobě vyhlášené nejvíc super místo na bobování je na Komárce. Příjemně pozvolný kopec, přesto hodně dlouhý kopíruje cestu od hotelu na vrcholu směrem k lyžařskému areálu. Na vršku obvykle pěkně fičí, ale bobovací kopec je už pěkně za větrem. Na vrchni hraně postávají rodiče, popíjejí čaj a grog a pozorují děti jezdící dolů z kopce na kdečem.

Svah je poměrně široký, všichni se vejdou. Zahřát a najíst se můžete zajít také do hotelu. Z hotelové terasy se nemůžete vynadívat dolů do údolí na město Teplice, v dálce vrcholky Českého středohoří. Většina lidí sem dojede autem. Ale parkoviště bývá často přeplněné, zvlášť o zimních víkendech. Zvažte autobus z Krupky. Autobus vám navíc umožní sjet z Horní Krupky do Krupky na bobech nebo sáních - po žluté. Na videu vidíte náš návrat od hotelu k parkovišti. Po silnici jste u auta téměř hned, když už je vám zima a zatoužíte vyrazit domů.

Více info

Obrázky

Video k tématu Nejlepší kopec na bobování široko daleko je na Komáří vížce

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Na špacír z Komárky na Cínovec

Na špacír z Komárky na Cínovec

Komáří vížka je jeden z nejrozpoznatelnějších vrcholů východní části Krušných hor. Na vrcholu stojí horský hotel, dojet můžete na velkokapacitní parkoviště těsně pod vrcholem. Případně vás sem vyveze (trošku archaická, ale stále super funkční) lanovka z Krupky.

Cirkus Park v Teplicích

Cirkus Park v Teplicích

Největší vnitřní dětské hřiště otevřelo v teplické Olympii. Spousta zábavy pod střechou!

Aquacentrum Teplice

Aquacentrum Teplice

Menší, ale příjemné městské Aquacentrum. Zaměřené především na malé děti a děti. Plavecká část Aquacentra se nově skládá z atrakcí Dětského světa, 25 m plaveckého bazénu a sauny. Bazény jsou plněny ochlazovanou termální vodou. Nadále v areálu funguje zdejší restaurace, fitness, squash, solarium a v letních měsících i venkovní slunění a minigolf. Aktuální obsazenost si on-line můžete prověřit na webových stránkách Aquacentra.

Pohádkový les v Teplicích

Pohádkový les v Teplicích

Na Kmochově cestě v Janáčkových sadech v Teplicích najdete 11 pohádkových vyřezávaných dřevěných postaviček. V blízkosti těchto postaviček jsou umístěny cedulky s jednoduchými hádankami pro děti.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru