Park miniaturních staveb Česka Boheminium

Karlovarský kraj Outdoor 02/2018

Park miniaturních staveb Česka Boheminium

Unikátní podívanou skýtá návštěvníkům miniaturpark Boheminium Mariánské Lázně. Do přírodní scenerie je zde citlivě zasazeno na šest desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky na jednom místě.

Exponáty se dají rozdělit do několika oblastí. Skupina miniatur lokálního významu, to jsou stavby přímo z Mariánek. Z bližšího okolí poznáte například rozhlednu Hameliku, nebo zámek z Bečova nad Teplou. Nejvíce obšírnou skupinou jsou význačné stavby v Česku. Nikoho tak asi nepřekvapí, že tu můžete prozkoumat maketu hradu Karlštejnu, technickou památku vysílač Ještěd, soubor staveb z Babiččina údolí a další.

Park Boheminium najdete na vrchu Krakonoš, který se tyčí přímo nad Mariánskými Lázněmi. Kromě klasických dopravních prostředků (pěšky po svých, místní hromadná doprava, automobil) sem z centra města můžete vyjet i kabinkovou lanovkou. Ta jezdí od 30. dubna do 30. října denně od 10:00 do 17:30 každou čvtrhodinu. Cestu dolů můžete realizovat třeba na terénních koloběžkách.

Více info

Vstupné roku 2018:
dospělý 150 Kč (sleva 15 Kč při předobjednání přes internet)
Děti dle věku 50 nebo 100 Kč

Informace: (+420) 720 029 009
web: http://www.boheminium.cz/
e-mail: info@boheminium.cz

Adresa:
Park Boheminium Mariánské Lázně
Krakonoš 665
Mariánské Lázně

PONDĚLÍ - NEDĚLE 10:00 - 18:00 (červenec a srpen 10:00 - 19:00, listopad - březen 10:00 - 17:00)

Prázdninová otevírací doba: od 1. července do 31. srpna máme otevřeno každý den od 10:00 do 19:00! Celé prázdniny včetně svátků a ostatních nestandardních dnů.

Zimní otevírací doba: od 1. listopadu do 31. března máme otevřeno pouze do 17 hodin. Včetně víkendů a státních svátků.

Obrázky

Bečov (Honza)Bezděz (Honza)Ještěd (Honza)Karlštejn (Honza)
Les Království (Honza)Kolonáda Křížového pramene, Mariánské Lázně (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Hamelika

Rozhledna Hamelika

Zajímavá a stylová kamenná rozhledna s točitým vnitřním schodištěm. Doplňkové zdi jsou ve stylu romantické zříceniny.

Zpívající fontána Mariánské lázně

Zpívající fontána Mariánské lázně

Zpívající fontána právem patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Tvoří ji kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli.

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. Je to jedna z nejstarších a největších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcenější část CHKO Slavkovský les.

Podhorní slatě

Podhorní slatě

Podhorní slatě jsou chráněné místo výskytu vzácného motýla - hnědáska chrastavcového. Tento motýlek se vyskytuje u nás pouze už jen v Karlovarském kraji a patří mezi nejohroženější druhy motýlů v celé Evropě.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru