Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích

Krušné hory Outdoor s dětmi s kočárkem 10/2020

Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru vysvětlí dětem, jak to o těch Vánocích chodí. Formou jednotlivých zastavení představí Ježíška a jeho pomocníčky. Na výlet rozhodně nemusíte vyrazit jenom v zimě, okruh je připraven k návštěvě celý rok.

Ježíškova cesta nabízí malý a velký okruh. S menšími dětmi (tak čtyřleťáci) se vydáte na okruh dlouhý 6km, větší děti můžete vyvětrat déle (13km). Naše děti zvládnou zatím jenom menší okruh, cesta nám zabrala 3 hodiny. Menší okruh sestává ze 7 zastávek. Zastávka je stylizovaný domeček, uvnitř je lavička, mapka, krátké povídání a úkol, obvykle kvíz. Výsledek zaznamenáte do pracovního listu. Ten získáte v infocentru na Božím Daru. Když ho tady po projití cesty odevzdáte správně vyplněný, dostanete malý dárek.

U každého domečku je ještě nějaká prolézačka, houpačka, aby se děti i vyřádily a unavili. V lesích na začátku stezky vás několik kilometrů provázejí dřevěné postavičky a figurky. Pokud děti pojedou na kolech, tu a tam na okruhu najdete i drobnou terénní odbočku nebo zkratku - singltrail je možná silné slovo, prostě taková pěšinka terénem.

Boží Dar je horská minivesnička, hodně si tu zakládají na organizaci pohybu ve městě. Pravděpodobně sem dorazíte autem. Parkovat se dá pouze na 1 ze 3 odstavných parkovišť na okraji vesničky. Nemá smysl brouzdat městem, udělali jsme to za vás, jinde se zaparkovat nedá. Parkoviště v roce 2020 stojí 100 Kč za den.

Více info

Web: http://www.jeziskovacesta.cz/
Adresa: Boží Dar 1
Infocentrum je otevřeno denně 8 - 12 a 13 - 18. Ježíškův zápisníček stojí 30 Kč (rok 2020)

Obrázky

Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)
Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Ježíškova cesta - mapka okruhů (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Píšeme vánoční pozdravy s vánočním razítkem

Píšeme vánoční pozdravy s vánočním razítkem

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání.

Snowtubing na Božím Daru

Snowtubing na Božím Daru

Jedinečná zábava na Božímu Daru v Krušných horách. Každoročně tu ve skiareálu Novako připravují ledové koryto pro sjezd na nafukovacích duších.

Stezka plná strašidel

Stezka plná strašidel

Nebojte, nepotáhneme vás na noční stezku odvahy. I když malá stezka odvahy to bezesporu bude, ale pro vaše děti.

Park Meandr Ohře

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru