Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

Krušné hory Zážitky s dětmi 09/2020

Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

V létě se ve sportovním centru na Klínech můžete povozit na letní bobové dráze. 900 metrů dlouhá trať vede po sjezdovce i lesem. Najdete tu rovinky, kde to můžete valit, ale taky sešupy, kdy si dvakrát rozmyslíte, jak rychle to dolů pustíte.

Start je u horního konce lanovky u hotelu Emeran. Jízdu dolů si určitě užijete, bobovka má převýšení 130 metrů. Dole odevzdáte boby obsluze a sami se necháte lanovkou vyvézt zase nahoru. Děti od 7 let mohou jezdit samostatně. Pro jízdu dětí mladších 7 let je bob vybaven dvojitým sedákem s dvojitým bezpečnostním pásem (bob tedy obsluhuje rodič, dítě mu sedí na nohou a je k rodiči připoutáno).

Zkušenosti ukazují, že při čekání na jízdu se musí bobisté obrnit trpělivostí. Interval mezi nimi je jedna minuta, snadno se stane, že je před vámi 40 osob. Proto je dobré přijít hned s počátkem otevírací doby a při zakoupení multipasu zkontrolovat počet lidí. My jsme minule kupovali multipas 5 jízd pro dospělé a 5 jízd pro děti a pěkně nám to zabralo celé odpoledne. Ale vyplatilo se, odnášíme si skvělé zážitky. Některé úseky jsou pěkně strmé a říkáte si, jestli nevyletíte ze zatáčky, jestli se pod klesáním nerozsekáte. Ale vše je promyšlené, masivní, takže je to jenom o překonání pocitu. Jezdí tu jak malé děti, tak doslova věkem zkušení, je to fajn.

Více info

Obrázky

Bobová dráha na Klínech (Táta)Bobová dráha na Klínech (Táta)Bobová dráha na Klínech (Táta)

Video k tématu Na Klínech na bobech po sjezdovce i v létě

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Autokemp Osek nabízí klid a vyžití pro celé rodiny

Autokemp Osek nabízí klid a vyžití pro celé rodiny

Autokemp Osek leží na úpatí Krušných hor. Dlouhodobě je v různých anketách vyhodnocován jako (jeden z) nejlepších kempů ve své kategorii. Můžete tu bydlet ve stanech, karavanech, chatkách. Můžete vyrážet na výlety do přírody, za kulturou, k vodě, trávit volno u vody, nebo aktivně na kole. Jeho vybavení a investice města do jeho okolí z něj dělají ideální kemp pro rodiny z dětmi. Nejen ideální, ale nejlepší kemp roku 2017 i 2018.

Lanové bludiště v Oseku

Lanové bludiště v Oseku

Lanové centrum nebo také 3D bludiště ve stromech je skupina ve vzduchu umístěných cestiček a prolézaček určená zejména pro děti. Celý lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. Na té spodní se vyblbnou i malé děti, co sotva chodí, do druhého patra pak děti alespoň 6 leté. Celé se to tak nějak houpe, takže o překvapivé momenty není nouze.

Uhelné safari

Uhelné safari

Uhelné safari je exkurze do těžebních lokalit lomů na Mostecku. Největším lákadlem je podívat se zblízka na práci obřích těžebních strojů, projít se po uhelné žíle. Součástí prohlídky je i návštěva zrekultivovaných území. Jak řekl náš průvodce: stejně se všichni nejvíc těšíte na tu zaprášenou díru do země, naložil nás do terénního busu a vyrazili jsme za dobrodružstvím.

Mostecký Funpark nabízí 3 patra tělocviku pod širým nebem

Mostecký Funpark nabízí 3 patra tělocviku pod širým nebem

Na nejvyšším bodě parku Šibeník v Mostě vyrostlo nové lanové centrum. Dominantou prostoru je dřevěná 25 m vysoká rozhledna. Mezi stromy se prolínají zavěšené stezky v několika úrovních.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru