Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník

Šumava Do přírody s kočárkem pro dospěláky08/2020

Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník

Jeden tip na výlet z kategorie "Doktor les" aneb příroda uklidňuje, léčí a uzdravuje. Děti tu moc nezabavíte (spíš vůbec), ale pokud rádi jezdí na kole, vezměte je sem.

Procházka začíná na Modravě, odbočkou po modré tur. značce (podél chaty U tří sluk). Proti proudu Modravského potoka můžete jít tak daleko, jak vás to bude bavit a poté se obrátit a ve směru z kopce dolů se vrátit zpět na Modravu (velmi efektivní na plánování sil, pokud máte malé děti a vyrazili jste na kolech).

Cesta je nazvána Nová březnická cesta. Vede až ke známé chatě na Březníku, kam směřuje většina kolemjdoucích a kolemnakolejedoucích. Pokud dojdete až sem, a jste pěší turisté, můžete se k Modravě zpět vydat alternativně po zelené přes slatě (po Staré březnické cestě). Nás to čeká až v příštích letech.

Příroda je kolem hodná pozorování, po bodlácích poletují motýlci, všude samé mraveniště, brouci, ptáci... Děti mají co pozorovat.

Obrázky

Podél Modravského potoka (Táta)Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka (Táta)Procházka z Modravy proti proudu Modravského potoka, možná až na Březník (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Hotel Mádr na Modravě - rodinná pohostinnost v srdci Šumavy

Hotel Mádr na Modravě - rodinná pohostinnost v srdci Šumavy

Stylově zařízený hotel v srdci Šumavy, kde se cítí dobře jak rodiny s dětmi, tak aktivní sportovci. Součástí hotelu je restaurace U všech kukaček s dětským hracím koutkem, sauna s relaxační místností a Wi-Fi zdarma v celém hotelu. Letní terasa a zahrádka s obsluhou hned vedle Filipohuťského potoka. Samozřejmostí je úschovna lyží a kol.

Chata U Tří sluk Modrava

Chata U Tří sluk Modrava

Krásný velký novotou vonící penzion v oblíbené šumavské lokaci - na Modravě. Téměř od penzionu vychází turistické trasy a cesty.

Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Z Modravy asi dvouhodinová (4km dlouhá) příjemná procházka šumavskou přírodou na Tříjezerní slať.

Vlčí stezka Srní

Vlčí stezka Srní

Další jedna stezka věnovaná šumavskému zvířeti. Vlčí stezku najdete kousek od srní, a když budete dostatečně tiší a trpěliví, vlka uričtě uvidíte i na vlastní oči. Unikátní je dřevěná lávka nad vlčím výběhem, odkud můžete vlky bezpečně pozorovat v jejich výběhu.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru