Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat

Šumava Outdoor s kočárkem pro dospěláky08/2020

Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat

Pohodová lesní procházka z Mechova u Srní k torzu Hauswaldské kaple. V cíli vás asi víc než kaple samotná zaujme přívod zázračné vody. Cestu po asfaltce zvládnete na kole nebo i s kočárkem.

Hauswaldská kaple tu již nestojí, padla jako oběť hraničnímu pásmu v padesátých letech minulého století. Zrekonstruovali tu alespoň základy jako vzpomínku na tuto stavbu. V její těsné sousedství přivedli zázračnou vodu. Systém žlábků ji dopravuje od pramene a spouští do skleněné misky stylizované do tvaru lidských dlaní. Podle babských povídaček uzdravila kde koho z kde čeho. Chromí zahodili berle atp. Napili jsme se, smočili jsme si nohy a opravdu - berle pořád nepotřebujeme! Ale dost vysmívání, protože není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu...

Parkujte zdarma v Mechově, pak asi 500 metrů prudší stoupání k vtokovému objektu vodní elektrárny. Následuje 2km pohodová asfaltka po spádnici Vchynicko tetovského vodního kanálu. Tato stále funkční technická památka vás bude doprovázet téměř celou cestu.

Procházku si můžete prodloužit o další 4 km po naučné stezce kolem Kostelního vrchu. Tohle prodloužení ale už není vhodné pro kočárek ani kolo. Cestu vám budou zpříjemňovat citáty z Šumavských střípků, zápisků Karla Klostermanna na kupodivu stále aktuální témata (kůrovec, migrace,...).

Obrázky

Torzo Hausealdské kaple (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)
Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat (Táta)
Pomsta kůrovce v roce 2020 (Táta)

Video k tématu Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Z Modravy asi dvouhodinová (4km dlouhá) příjemná procházka šumavskou přírodou na Tříjezerní slať.

Mravenčí stezka u Srní

Mravenčí stezka u Srní

Mravenčí stezka s úkoly pro děti. Dovednosti, vědomosti, šikovnost procvičíte u Srní. Pozor, není v online mapách, takže stezku pravděpodobně náhodně neobjevíte.

Vlčí stezka Srní

Vlčí stezka Srní

Další jedna stezka věnovaná šumavskému zvířeti. Vlčí stezku najdete kousek od srní, a když budete dostatečně tiší a trpěliví, vlka uričtě uvidíte i na vlastní oči. Unikátní je dřevěná lávka nad vlčím výběhem, odkud můžete vlky bezpečně pozorovat v jejich výběhu.

Chata U Tří sluk Modrava

Chata U Tří sluk Modrava

Krásný velký novotou vonící penzion v oblíbené šumavské lokaci - na Modravě. Téměř od penzionu vychází turistické trasy a cesty.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru