Hřebenovka kolem Třístoličníku

Šumava Do přírody pro dospěláky08/2020

Hřebenovka kolem Třístoličníku

Třístoličník je skalnatý vrchol na česko - německém pohraničí. Velmi populární místo díky rozhledům a výchozí bod na další vrcholové túry.

Váš výlet pravděpodobně začnete na parkovišti asi půl kilometru pod vrcholem. Parkoviště je ale na německé straně, ale vede sem dobrá silnice, parkování je zdarma. Když sem jedete, odfrknete si, jaký výšlap jste si ušetřili. Šumava je na německé straně totiž o pěkný kus strmější, než u nás. Za 20 minut jste na vrcholu, prolezete si zdejší Dreisesselfelsen (skalní útvar Třístoličník). Doporučuji přidat si dalších 2x15 minut, abyste se podívali na nedaleký Hochstein (dominuje mu dřevěný kříž) a pod ním stojící kapličku. Výhledy opravdu dodaleka.


Dále můžete pokračovat na Trojmezí (společný bod česko-německo-rakouské hranice), případně dále na vrchol Plechý s výhledem na Plešné jezero a dolů do Česka. (na to už nám s malými dětmi nezbyl čas, navíc sluníčko pere do skal a je tu opravdu teplo, stromy postihl kůrovec, takže stín nedohledáte).

Aby byl náš výlet pro děti zajímavější, sjeli jsme dolů do Česka a prošli si naučnou lesní stezku ve Stožci.

Obrázky

Třístoličník (Táta)Hohenstein (Táta)

Video k tématu Hřebenovka kolem Třístoličníku

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Stezka lesních her Stožec

Stezka lesních her Stožec

Obec Stožec je spíš taková chatová oblast. Leží na jednom z Lipenských sportovních okruhů. Ale mají tu také 14 zastávek Stezky lesních her pro děti. Má nějakých 5 kilometrů a bude fajn si na ní vyčlenit 3 hodiny času.

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta najdete na okraji národního parku Šumava v obci Borová Lada. Můžete z něj podnikat výlety na kole, pěšky, na běžkách. Po náročném dni si odpočinete ve wellness, nebo využijete možností masáží.

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry je menší sovinec, kde se mohou návštěvníci seznámit se sovami, které jsou běžné pro lesy Národního parku Šumava.

Chalupská slať

Chalupská slať

Chalupská slať je taková téměř drive-in procházka šumavským rašeliništěm. Ale pokud jste pohodáři, můžete tu vydržet i mnohem déle. Slať se nachází asi 1 km od obce Borová Lada.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru