Stezka lesních her Stožec

Šumava Outdoor s dětmi 08/2020

Stezka lesních her Stožec

Obec Stožec je spíš taková chatová oblast. Leží na jednom z Lipenských sportovních okruhů. Ale mají tu také 14 zastávek Stezky lesních her pro děti. Má nějakých 5 kilometrů a bude fajn si na ní vyčlenit 3 hodiny času.

Vše začíná na parkoviště v obci. mají tu jediné a je zpoplatněné (r. 2020: 30 Kč/hod, max 100 Kč/den). Poté se vydejte do infocentra, kde si koupíte herní list s úkoly a instrukcemi. Doporučuji vzít s sebou pastelku, měkkou tužku nebo voskovku. Součástí hry je i obkreslování obrázků z kovové matrice (tahle kreslící technika má i nějaký terminus technicus, ale nepamatuji se).

Stezka samotná začíná v lese kousek za obcí. Na 14 zastaveních se něco dozvíte, něco se naučíte, něco si vyzkoušíte. Nemá smysl víc prozrazovat. Stezka už tu nějaký ten týden bude, tu a tam něco nefunguje (třeba stromy z chůdovými kořeny podlehly asi až na jeden exemplář kůrovci), ale celkově to je pěkně vymyšlené a hezky udělané a děti tyhle detaily neřeší.

Po splnění všech úkolů přicházíte zpět právě k parkovišti. Hned vedle si můžete dát oběd, limču, zmrzlinu atd.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Hřebenovka kolem Třístoličníku

Hřebenovka kolem Třístoličníku

Třístoličník je skalnatý vrchol na česko - německém pohraničí. Velmi populární místo díky rozhledům a výchozí bod na další vrcholové túry.

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta najdete na okraji národního parku Šumava v obci Borová Lada. Můžete z něj podnikat výlety na kole, pěšky, na běžkách. Po náročném dni si odpočinete ve wellness, nebo využijete možností masáží.

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry je menší sovinec, kde se mohou návštěvníci seznámit se sovami, které jsou běžné pro lesy Národního parku Šumava.

Chalupská slať

Chalupská slať

Chalupská slať je taková téměř drive-in procházka šumavským rašeliništěm. Ale pokud jste pohodáři, můžete tu vydržet i mnohem déle. Slať se nachází asi 1 km od obce Borová Lada.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru