Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Šumava Do přírody s kočárkem pro dospěláky09/2020

Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Z Modravy asi dvouhodinová (4km dlouhá) příjemná procházka šumavskou přírodou na Tříjezerní slať.

Výchozím bodem je obec Modrava, kolem pivovaru Lyer dále proti proudu Roklanského potoka. Cesta je asfaltová silnička vedoucí širokým údolím. To je spíše travnaté, na svazích zalesněné. Pozvolna stoupá vzhůru, ale poslední část je velmi strmá (ale jenom kousek).

Rašeliniště je dosažitelné po povalovém chodníčku. Dominuje mu rašeliništní jezírko, další dvě jsou trošku zarostlá klečí. Pozorovat můžete vážky a různé motýly. Dozvíte se, co je vlochyně a proč není dobré si ji splést s borůvkou.

Vyrazit můžete s kočárkem, na odrážedle i na kole. Cesta je společná pro pěší i cyklisty, což vede k nespokojenosti obou skupin.

Svačinu s sebou, u cíle cesty je přístřešek i s posezením. Teplé jídlo pouze zpátky na Modravě ( pivovar Lyer, U tří sluk, U všech kukaček; café a cukrárna Na soutoku).

Obrázky

Tříjezerní slať (Táta)Tříjezerní slať (Táta)Tříjezerní slať vstup (Táta)

Video k tématu Pohodová procházka šumavskou přírodou z Modravy na Tříjezerní slať

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat

Pramen u Hauswaldské kaple má prý moc uzdravovat

Pohodová lesní procházka z Mechova u Srní k torzu Hauswaldské kaple. V cíli vás asi víc než kaple samotná zaujme přívod zázračné vody. Cestu po asfaltce zvládnete na kole nebo i s kočárkem.

Chata U Tří sluk Modrava

Chata U Tří sluk Modrava

Krásný velký novotou vonící penzion v oblíbené šumavské lokaci - na Modravě. Téměř od penzionu vychází turistické trasy a cesty.

Hotel Mádr na Modravě - rodinná pohostinnost v srdci Šumavy

Hotel Mádr na Modravě - rodinná pohostinnost v srdci Šumavy

Stylově zařízený hotel v srdci Šumavy, kde se cítí dobře jak rodiny s dětmi, tak aktivní sportovci. Součástí hotelu je restaurace U všech kukaček s dětským hracím koutkem, sauna s relaxační místností a Wi-Fi zdarma v celém hotelu. Letní terasa a zahrádka s obsluhou hned vedle Filipohuťského potoka. Samozřejmostí je úschovna lyží a kol.

Vlčí stezka Srní

Vlčí stezka Srní

Další jedna stezka věnovaná šumavskému zvířeti. Vlčí stezku najdete kousek od srní, a když budete dostatečně tiší a trpěliví, vlka uričtě uvidíte i na vlastní oči. Unikátní je dřevěná lávka nad vlčím výběhem, odkud můžete vlky bezpečně pozorovat v jejich výběhu.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru