Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Šumava Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky08/2020

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Pohled do neskutečné díry, který zakusí skokan na lyžích si můžete vyzkoušet na šumavském Zadově. Zdejší skokanský můstek předělali na rozhlednu a zpřístupnili veřejnosti.

K rozhledně se můžete dostat buď ze Zadova (vyšlápnete si sjezdovku nebo se necháte vyvézt sedačkovou lanovkou Zadov Kobyla (i v létě)), nebo pohodlně z parkoviště Na Pláních, téměř po rovince po asfaltové cestě. Pláně najdete na silnici č. 168 mezi Vimperkem a Kvildou v takové jedné větší zatáčce. Z vršku dolů pak můžete jet i lesem na koloběžce.

Na rozhlednu je to pár vystoupaných pater a pak ještě další schody z tzv. nájezdových oken. Rozhlédnout se můžete z jedné ze dvou vyhlídkových plošin.

Rozhledna je otevřená pouze o víkendu, přes letní prázdniny denně.

Více info

Obrázky

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích (Táta)Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích (Táta)Bývalý skokanský můstek je teď rozhledna (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Ekostatek Michalov

Ekostatek Michalov

Baby friendly ubytování v předhůří Šumavy. Ideální místo pro rodinnou dovolenou, děti, sportovce a milovníky šumavské přírody.

Jezerní slať

Jezerní slať

Jezerní slať je další oblíbené rašelinistě k návštěvě. Odbočku k němu najdete na cyklostezce spojující Kvildu a Horskou Kvildu. Obě obce taktéž spojuje horská silnička, pro automobilisty je vyznačeno několik parkovacích míst.

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

Chalupská slať

Chalupská slať

Chalupská slať je taková téměř drive-in procházka šumavským rašeliništěm. Ale pokud jste pohodáři, můžete tu vydržet i mnohem déle. Slať se nachází asi 1 km od obce Borová Lada.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru