Děčínský Sněžník

Ústecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky02/2018

Děčínský Sněžník

Rozhledna na vrcholu Děčínského Sněžníku je nejstarší kamennou stavbou svého druhu v Čechách. Z výšky třiceti metrů máte za pěkného počasí možnost vidět Milešovku, Bezděz, Ještěd, Krkonoše, a na druhé straně pevnost Königstein a věže drážďanských kostelů.

My jsme se na výlet vydali z obce Sněžník, kam dojedete jak ze směru od Petrovic/Tisé, tak i Jílového/Děčína. Dál už mohou jenom cyklisté nebo pěší. Asfaltka stoupá chviličku vzhůru, ale pak k rozhledně už je to jenom po rovině. Cestou narazíte na odbočku, červená turistická značka odbočuje vpravo po kamenité cestě, ale doporučujeme zůstat na asfaltce, cesta je pohodlnější. Navíc byste minuli Drážďanskou vyhlídku, kde si můžete chvilku odpočinout a pokochat se výhledem do Německa.

Po dvou kilometrech dorazíte k patě rozhledny. Žíznivé a hladové potěší vrcholová restaurace. Ale kdo by myslel na jídlo, když vás čeká ještě 153 schodů a úchvatný výhled, kvůli kterému jste se vlastně šli?

Každý výlet je příjemné zakončit u jídla a pití. My jsme své zážitky z výletu probrali v hotelu Hřebenová bouda po návratu do obce Sněžník. Jídlo i pití bylo fajn, ceny příznivé.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny je pískovcový skalní masiv u obce Tisá, nedaleko Děčína. Krajina fantazie, často vyhledávaná filmaři, třeba autory ságy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Okruh pískovcovými skalami kolem vesničky Rosenthal

Okruh pískovcovými skalami kolem vesničky Rosenthal

Přijměte pozvání na procházku po skalním masivu nedaleko vesničky Bielatal - Rosenthal. Pískovcové skály nezklamou a krásně vás zabaví klidně na celý den. Potkáte nespočet vyhlídek a jeden opravdu zážitkový žebřík Sachsenstein.

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Lehce delší procházka z Maxiček (CZ) na nedalekou německou stolovou horu Zschirnstein za dalekými výhledy po Saském Švýcarsku. Tam a zpátky nějakých 15 km, většina po asfaltové cestě českým pohraničím.

Rájecké a Ostrovské skály

Rájecké a Ostrovské skály

V těsném sousedství Tiských stěn najdete i další pískovcová skalní uskupení. O něco méně známé jsou Rájecké skály a Ostrovské skály. Všechny propojené turistickým značením.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru