Procházka Kyjovským údolím podél říčky Křinice

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi pro dospěláky11/2022

Procházka Kyjovským údolím podél říčky Křinice

Procházka Kyjovským údolím je výlet bez davu turistů kolem vás. Výlet proběhl podle knižního průvodce S dětmi v báglu.

Nejdříve údolím podle říčky dolů až k jeskyni Klenotnice a pak zpátky po skalách, žebřících nahoru dolu směrem zpět. Fajn na tomhle výletu je, že ho ve dvou místech můžete přerušit a po lesní asfaltce můžete pohodlně dojít zpět. My jsme to ale zvládli i za lehkého deště, místy s lehkou dávkou adrenalinu. Na Kyjovském hrádku je pěkná odpočívka s nově instalovanými vyřezávanými zvířátky. Oproti tomu, Kinského vyhlídka je zarostlá a výhled máte tak k první borovici.

Obrázky

Procházka Kyjovským údolím podél říčky Křinice (Táta)Procházka Kyjovským údolím podél říčky Křinice (Táta)Padající kamení aneb eroze (Táta)Stezka vzhůru (Táta)
jeskyně Klenotnice (Táta)Schůdky (Táta)Schůdečky (Táta)A zase schůdky (Táta)
Řezbářské umění na Kyjovském hrádku (Táta)Kyjovský hrádek (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Nobilis Tilia

Nobilis Tilia

Až v té úplně nejvíc zapadnuté vesničce, na konci světa a možná ještě o kousek dál, takhle vedle cesty najdete výrobnu a obchod přírodní kosmetiky.

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru