Lanovkou na Montjuic

Španělsko Města pro dospěláky02/2020

Lanovkou na Montjuic

Vrcho Montjuic (žoviálně hora džusu) to je takovej vysokej kopec hned za přístavem. Dostanete se sem pěšky, busem nebo LANOVKOU (platí se extra) a je to taková poklidnější oblast na procházku a výhledy.

My jsme sem jeli z přístavu autobusem, do ulice Carrer nou de la Rambla, tady vede podzemní lanovka (něco jako na Petříně), vystoupíte uprostřed kopce a můžete dojít pěšky nebo utratit nekřesťanský peníze za kabinkovou lanovku Funicular de Montjuic. Ta vás vyplivne na vrcholu u Castell de Montjuic (což je asi zámek, ale vypadá jako dělostřelecká pevnost). Můžete se tu projít kolem hradeb pěkně kolem dokola, cestiček tu je nespočet, tu a tam nějaká fontánka.

V parku samotném je také Olympijský stadion, spousta městských stadionů a sportovišť, botanická zahrada a hřbitov. Při troše štěstí zabloudíte až k národnímu muzeu umění Katalánska a pod ním ležící kouzelné fontáně.

Efektivně se tu můžete pohybovat autobusem (to je asi nejrychlejší a ekonomicky nejrozumější varianta). Busy jezdí z náměstí Plaza Espaňa, a když vyberete ten správný, tak vás na vrcholek taky vyveze.

Obrázky

Montjuïc, hradby (Táta)Montjuïc, vyhlídka na přístav a přilétavající letadla (Táta)Montjuïc, děl tu maj dost (Táta)Pevnost Montjuic (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Objevujeme Barcelonu

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc

Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc

Tak tohle bylo naše největší zklamání z Barcelony. Ohromně jsme se těšili na noční představení věhlasné kouzelné ozvučené osvětlené fontány a ona zatím...

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria

Nejznámější bulvár v Barceloně je ulice s názvem La Rambla. Široká velkorysá ulice ve stínu platanů, po stranách se prodírají auta a autobusy a ve prostřed přehršel stánků, restaurací, terásek a jiných lákadel.

Historická čtvrť Barri Gotic

Historická čtvrť Barri Gotic

Středověká čtvrť Barri Gotic. je historické centrum středomořského přístavu dávných dob. Úzké křivolaké ale živé uličky se spoustou obchůdků, muzeí, vnitrobloků, paláců, kavárniček, barů a restaurací mají nezaměnitelné kouzlo. Nutné projít křížem krážem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru