Pohádkový les v Bílině

Ústecký kraj Outdoor s dětmi 01/2020

Pohádkový les v Bílině

Příjemná hodinová procházka s dětmi na vás čeká na kraji Bíliny. Ze sídliště Za Chlumem vychází cesta do Pohádkového lesa. Potkáte tu postavičky z pohádek a animovaných filmů. Z těch českých, i těch zahraničních.

Pohádkový les tu býval vždycky. Postavičky se už ale rozpadly a nebyly příliš lákavé. Nyní Pohádkový les ožívá novými a další budou stále přibývat.

Cesta trvá jedním směrem s malými dětmi asi 30 minut, pokud byste se nikde nezastavili. Kromě postaviček potkáte i rozličné tělocvičné prvky (kladiny, kůly, kličkovanou, prolézačku ve tvaru hrocha), z vybavení 2 svačinové altánky a nespočet laviček.

Začátek je trošku do vršku, pak už jen velmi zvolna. Zajímavé výhledy na dominantu vrch Bořeň, na druhé straně trošku průmyslu - kouřící Elektrárna Ledvice.

V okolí najdete další dva okruhy s postavičkami - naši oblíbenou Naučnou stezku skřítka Hrobčíka v Hrobčicích, a další Pohádkový les v Teplicích.

Obrázky

Pohádkový les v Bílině (Táta)Pohádkový les v Bílině (Táta)Pohádkový les v Bílině (Táta)Pohádkový les v Bílině (Táta)
Pohádkový les v Bílině (Táta)Pohádkový les v Bílině (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích

Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích

V Hrobčicích nedaleko Bíliny otevřeli naučnou stezku skřítka Hrobčíka s mýtinkou Fantazie. Cesta lokálního významu je příjemnou procházkou pro místní a blízké přespolní. Kvůli mýtince Fantazie nadchne i děti školkou povinné.

Zřícenina hradu Kostomlaty

Zřícenina hradu Kostomlaty

Zřícenina středověkého hradu Kostomlaty se nachází nedaleko obce Kostomlaty pod Milešovkou. Příjemnou procházkou a zkoumáním hradu můžete strávit hodinku a půl. V současnosti je zřícenina volně přístupná, kromě hradní věže. O areál hradu pečuje Občanské sdružení pro záchranu hradu Kostomlaty. Z televize můžete tento hrad znát z Troškovy pohádky Nejkrásnější hádanka.

Turistický vláček Humboldt

Turistický vláček Humboldt

Teplice už také mají svůj výletní vláček. V turistické sezóně vozí po městě lázeňské hosty, děti i dospělé. Jeho trasy vedou po historickém centru města i jeho lázeňských parcích. Od Zámeckého náměstí po Šanovský park a dominantu nad městem, horu Doubravka s hradem.

Pohádkový les v Teplicích

Pohádkový les v Teplicích

Na Kmochově cestě v Janáčkových sadech v Teplicích najdete 11 pohádkových vyřezávaných dřevěných postaviček. V blízkosti těchto postaviček jsou umístěny cedulky s jednoduchými hádankami pro děti.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru