Chrám chmele a piva

Ústecký kraj Indoor pro dospěláky09/2018

Chrám chmele a piva

Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele v Žatci a výroba piva vedly ke vzniku ojedinělého komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva. Jedná se o zábavný a poučný komplex, ve kterém odhalíte nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Prohlídka začíná návtěvou Chmelového majáku. Do útrob vyhlídkové věže vás dopraví výtah, uvnitř kterého čeká první překvapení v podobě 3D animace. Na vrcholu věže se nachází vyhlídková plošina s rozhledem do žateckého regionu. Přístup na tuto plošinu je možný i po obvodovém schodiště. V koruně Chmelového majáku jsou též umístěna světla, která okolí oznamují slavnostní události v královském městě. Následuje prohlídka labyrintu, který se nachází v budově starého skladu chmele. Na konci bludiště je ukryt poklad chmelařského regionu. Při opouštění této sekce dochází k poklesu hladiny adrenalinu na obvyklou úroveň. Velice zajímavou částí Chrámu je Chmelový orloj, jediný svého druhu na světě, který zaujme netradičním zpracováním. Jako vše v Chrámu Chmele a Piva má i tento hodinový stroj svůj příběh. Minipivovar U Orloje je logickým pokračováním prohlídky celého komplexu. Pivo se zde vaří před zraky návštěvníků. Řádně uleželé pivo se čepuje přímo ze zásobních tanků pivovaru. Přijďte okusit, jak chutná poctivé české pivo. Pivovarský restaurant nabízí prostor k oddechu pro příjemné posezení a ochutnání regionálních pokrmů. V letních měsících jsou k dispozici také místa ve dvoře pivovarské restaurace. Jižní zahrada s dětskou kavárnou nabízí prostor pro hry a zábavu.

Více info

Otevírací doba: září-květen ÚT-NE vždy od 10-17 hodin; červen-srpen PO-NE vždy od 10-17 hodin.
Více informací na http://www.chchp.cz.

Obrázky

Video k tématu Chrám chmele a piva

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Muzeum chmelařství v Žatci

Muzeum chmelařství v Žatci

Největší chmelařské muzeum na světě se nachází v Žatci, který je tradicí pěstování chmele a výrobou piva proslulý. Nově zrekonstruované muzeum chmelařství se nachází v blízkosti historické části města Žatec a je umístěno v budově původního skladu a balírny chmele - technické památky z 19. století.

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.

Schillerova rozhledna v Kryrech

Schillerova rozhledna v Kryrech

Na rozhraní Ústeckého, Středočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje stojí na kopci nad obcí Kryry velmi zajímavá rozhledna. Z její vyhlídkové plošiny shlédnete od nevidim na jedné straně do nevidím na druhé straně.

Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je jedna z nejmladších zoologických zahrad v Česku, rozlohou naopak největší. Najdete ji podél výpadovky z Chomutova směrem na Jirkov. V Zooparku můžete potkat evropská zvířata jako je daněk, jelen, zubr, muflon, rys, vlk, bobr, jeřáb, kočky divoké, vodní ptactvo včetně kormoránů a pelikánů, dále tuleně, orly mořské, supy bělohlavé či vzácné ibisy skalní a také populární medvědy, pandy a rosomáky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru