Proč vyrazit na Dolní Moravu

Pardubický kraj Města s dětmi pro dospěláky06/2022

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Dolní Morava je zážitkové středisko, kde snadno strávíte letní i zimní dovolenou velmi aktivně, zábavně a v činorodém ruchu :) My tu byli v létě s dětmi na prodloužený víkend a jen tak-tak jsme to tu zvládli prozkoumat.

Nenechte se splést názvem. Dolní Morava není na jihu Moravy, ale v Pardubickém kraji u hranic s Polskem. Zdejší pohoří (mimochodem rozlohou v Česku nejmenší) je Kralický sněžník, se stejnojmennou nejvyšší horou. Na jeho vrcholu pramení pro Moraváky zásadní řeka Morava.

Největším lákadlem je samozřejmě Stezka v oblacích, dále nově postavená Mamutí bobová dráha, menší děti nenechá v klidu Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park. Kdyby se nepovedlo počasí, můžete zajít do bazénu, nebo wellness. S většími dětmi i třeba do pěchotních bunkrů. V létě pěší výlety, kolo nebo koloběžky, v zimě samozřejmě lyže. Na koloběžky pozor - kluci to tu berou sportovně vážně, takže to není takový ten sjezd dolů z kopce po cestě, ale pěkně se zapotíte, a to hned ze začátku poměrně dlouhým stoupáním.

Dalšími možnostmi jak unavit děti jsou klasický lanový adrenalin park, trampolíny Marcelka, šlapací káry Berg, dětský park Amálka s tubingem a trampolínou, nebo letní bobová dráha U slona v Horní Moravě.

V roce 2022 na Dolní Moravě otevřeli Sky Bridge 721. Jde o nejdelší zavěšený most na světě (o délce 721 metrů). Ve výšce necelých 100 metrů se přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. My jsme ještě nevyzkoušeli, ale až to přeběhne pár tisíců lidí a nic se nestane, jdeme do toho taky.

Velmi milé je parkování, na několika parkovištích, protože je zdarma. Konečně se vás někdo nesnaží vynervovat hned od začátku. Ale peněz tu necháte dost, to se nebojte. Pokud chcete trošku ušetřit, informujte se na Resort Card (RC), se kterou šetříte 10% z ceny atrakcí. Pokud jste rodina, spíše se vám ale vyplatí rodinné vstupné (2+3).

Ubytování je tu dostatek, spoustu z nich můžete rezervovat přes portál www.dolnimorava.cz. V blízkosti atrakcí jsou Marcelka, Jiřinka, Terezka a samozřejmě vyhlášený Wellness hotel Vista. Pokud chcete v soukromí, my jsme měli pronajatou Chalupu Dolní Morava kousek odsud.

Více info

Web: https://www.dolnimorava.cz/
Tel: +420 602 378 150
E-mail: resort@dolnimorava.cz

Obrázky

Proč vyrazit na Dolní Moravu (Táta)Proč vyrazit na Dolní Moravu (Táta)Mamutí horská dráha (Táta)Mamutíkův vodní park (Táta)
Pískový svět (Táta)

Video k tématu Proč vyrazit na Dolní Moravu

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Tři vstupenkou propojená dětská zábavní hřiště v rezortu Dolní Morava, u dolní stanice lanovky na Sněžník. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy, jedno sportovní hřiště s horami pohybu a jedno objevitelské hřiště s horami písku.

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Stezka v oblacích je zážitková vycházková rozhledna nad údolím řeky Moravy. Procházka nad údolní mlhou, doslova mezi oblaky vám způsobí radost. Zašmodrchanou stezku najdete v zážitkové oblasti Dolní Morava.

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Každá bobová dráha je fajn. Ale tahle mamutí je 3 km dlouhá a je tím pádem nejdelší v Česku. Najdete ji na Dolní Moravě, v areálu Sněžník, těsně vedle Stezky v oblacích. Cesta dolů trvá 6 a půl minuty a když si řeknete, že už musí být konec, tak ten stále nepřichází.

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz včetně rozlehlého podzemí a zázemí, které můžete navštívit společně s průvodcem. Základní povinnost každého milovníka military a obrany První republiky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru