Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Pardubický kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky08/2019

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Stezka v oblacích je zážitková vycházková rozhledna nad údolím řeky Moravy. Procházka nad údolní mlhou, doslova mezi oblaky vám způsobí radost. Zašmodrchanou stezku najdete v zážitkové oblasti Dolní Morava.

Konstrukce z kovu a dřeva je viditelná už z dálky. Na jednom z předvrcholů kopce Slamník, ve výšce 1116 m n. m. vás čeká 55 metrů vysoká věž. K vrcholu rozhledny vede bezbariérový chodníček. Ten často vybočuje mimo osu stavby a tak se pod vámi rozprostírají ničím nerušené úchvatné výhledy do podhůří Králického sněžníku. Do dálky i do hloubky.

Kdo trpí závratěmi, může jít veprostřed chodníčku a užije si také. Konstrukce se nehýbe. Cestou nahoru potkáte síťovaný rukáv, kde si můžete zkrátit cestu na vrchol. Jenom vám nesmí vadit, že ten síťovaný rukáv vede jaksi vzduchem nijak nejištěný. Ale nebojte, to se jen tak neutrhne!

Na samotném vrcholu je další takový adrenalinový bonbónek v podobě masivní sítě, na kterou si můžete vlézt. Pod vámi není nic, než hluboká díra. Zajímavý pohled. Při cestě dolů, zejména malé děti, hojně využívají pro sestup tobogán. Musím říct, že tenhle je ten nejpříkřejší, který jsem na podobných "stezkách v korunách stromů" viděl. Takže dole jsou v cuku letu.

U paty rozhledny najdete restauraci Skalka, o kousek dál několik stánků a ještě Restauraci Slaměnka. U vrchní stanice lanovky je takové pidi hřiště (houpačka a prolézačka). Také odsud startují terénní koloběžky.

K rozhledně se z údolí dostanete několika způsoby. Buď pěšky, nebo lanovkou, nebo souběžnou bobovou dráhou. Dolů z kopce můžete volit z těch samých možností a můžete je libovolně kombinovat. Nejlepší zdá se nahoru lanovkou (lehce levnější a rychlejší) a dolů na bobech.

Více info

Obrázky

Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)
Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)
Stezka v oblacích na Dolní Moravě (Táta)

Video k tématu Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Každá bobová dráha je fajn. Ale tahle mamutí je 3 km dlouhá a je tím pádem nejdelší v Česku. Najdete ji na Dolní Moravě, v areálu Sněžník, těsně vedle Stezky v oblacích. Cesta dolů trvá 6 a půl minuty a když si řeknete, že už musí být konec, tak ten stále nepřichází.

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět

Tři vstupenkou propojená dětská zábavní hřiště v rezortu Dolní Morava, u dolní stanice lanovky na Sněžník. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy, jedno sportovní hřiště s horami pohybu a jedno objevitelské hřiště s horami písku.

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Proč vyrazit na Dolní Moravu

Dolní Morava je zážitkové středisko, kde snadno strávíte letní i zimní dovolenou velmi aktivně, zábavně a v činorodém ruchu :) My tu byli v létě s dětmi na prodloužený víkend a jen tak-tak jsme to tu zvládli prozkoumat.

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz Hůrka Králíky

Dělostřelecká tvrz včetně rozlehlého podzemí a zázemí, které můžete navštívit společně s průvodcem. Základní povinnost každého milovníka military a obrany První republiky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru