Přírodní rezervace Zelenci

Slovinsko Do přírody s kočárkem pro dospěláky07/2019

Přírodní rezervace Zelenci

Menší přírodní rezervace s krásným jezírkem, vyhlídkou a úžasnou přírodní scenérií. Navíc tu pramení řeka Sáva. Dvacetiminutová zastávka hned u silnice ve stylu stop & go. Navíc bez vstupného.

Zelenci najdete kousek od Kranjské Gory, kousek od hranic s Itálií a Rakouskem. Centrem rezervace je malé jezírko, povalový chodníček a dřevěná patrová vyhlídka. Neméně důležitou součástí jsou hory, které dodají vašim fotkám tu správnou atmosféru.

Jezírko má krásně průzračnou zelenkavou vodu, plavou tady pěkní pstruzi. Jezírko se plní vodou z podzemních vývěrů a odtéká odsud jako řeka Sáva. S původem zdejšího místa a jeho důležitostí vás seznámí povídání na informačních cedulích, vyvedených také v angličtině.

Obrázky

Video k tématu Přírodní rezervace Zelenci

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Jedno takové netradiční koupání jsme absolvovali v Kranjské Goře. Široké koryto řeky Pišnice, které je bez pochyby plné až po okraj při jarním tání, je v létě spíše soustavou potůčků, kde se můžete cachtat a stavět přehrady z milionu oblázků.

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Bydleli jsme kousek od Kranjské Gory v kempu Šlik. Odsud můžete ve volném čase vyrazit buď na cyklostezku nebo právě k vodopádu na říčce Martuljška Bistrica. Cesta jedním směrem zabere do hodiny.

Camp Špik

Camp Špik

Potřebovali jsme zakempovat na naší cestě do Chorvatska někde "na půl cesty". Tady je v okolí krásná příroda, takže padlo rozhodnutí někde kolem Kranjské Gory. I našel jsem kemp Špik a udělali jsme dobře, že jsme sem zajeli.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru