Netradiční koupání v Kranjské Goře

Slovinsko Outdoor s dětmi 07/2019

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Jedno takové netradiční koupání jsme absolvovali v Kranjské Goře. Široké koryto řeky Pišnice, které je bez pochyby plné až po okraj při jarním tání, je v létě spíše soustavou potůčků, kde se můžete cachtat a stavět přehrady z milionu oblázků.

Je to tady taková klidová oáza - je tu spousta lidí, někteří se prochází, polehávají, nebo se opalují. Panorama říčky a sousedícího jezera Jasná dotváří vysoké štíty hor. Z nich také teče voda, ve které se chcete koupat. Takže ta je extrémně studená. Ale to si za chvíli zvyknete. o dost teplejší je voda v jezeře.

Vyplatí se krátká procházka po okolí, u restaurace na břehu jezera najdete vyleštěnou soušku zlatorožce, symbolu zdejšího města, u které si každý rád udělá typickou fotku. Další pěknou fotku si můžete udělat na valu uprostřed jezera (takový jakoby poloostrůvek), kde pro vás kranjskogorští připravili fotorámeček s dřevěnou sochou sedícího "Krakonoše".

Jak se sem dostat: do navigace dejte "Lake Jasna" a pak už jenom hledejte, kde zaparkujete. Parkoviště tu jsou asi čtyři, to poslední nad jezerem je zdarma a opravdu velké.

Obrázky

Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Přírodní rezervace Zelenci

Přírodní rezervace Zelenci

Menší přírodní rezervace s krásným jezírkem, vyhlídkou a úžasnou přírodní scenérií. Navíc tu pramení řeka Sáva. Dvacetiminutová zastávka hned u silnice ve stylu stop & go. Navíc bez vstupného.

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Bydleli jsme kousek od Kranjské Gory v kempu Šlik. Odsud můžete ve volném čase vyrazit buď na cyklostezku nebo právě k vodopádu na říčce Martuljška Bistrica. Cesta jedním směrem zabere do hodiny.

Camp Špik

Camp Špik

Potřebovali jsme zakempovat na naší cestě do Chorvatska někde "na půl cesty". Tady je v okolí krásná příroda, takže padlo rozhodnutí někde kolem Kranjské Gory. I našel jsem kemp Špik a udělali jsme dobře, že jsme sem zajeli.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru