Krušné hory s dětmi

Krušné hory Zážitky s dětmi 06/2019

Krušné hory s dětmi

Krušné hory nejsou v top hledáčku turistů a výletníků jako jiná pohoří. O to více mohou nabídnout a překvapit. Je to především krásná příroda, klid, kromě jednoho až dvou středisek žádné návaly turistů. Proto jsou ideální pro odpočinek od lidí a relax v krásné přírodě.

Za sebe můžu pro trávení dovolené s dětmi doporučit dvě lokality. Závisí, jak mladé děti máte, ale určitě se nespálíte, když vyrazíte na božídarsko nebo teplicko.

1) Boží Dar a přilehlý Klínovec je bezesporu nejznámější turistickou lokací v Krušných horách

Ubytování máme odzkoušené v penzionu Daniela na Božím Daru. Za zvážení stojí také nově otevřený komplex hotel Orion na Plešivci s přilehlým lanovým parkem a rozhlednou (v zimě sjezdovky). Boží Dar - Klínovec - Jáchymov je vyhlášená turistická oblast i v Německu, tak tu očekávejte vyšší kvalitu v cenících. Máte odsud ale asi ten nejlepší výchozí bod do srdce Krušných hor. S dětmi určitě navštívíte Ježíškovu cestu, Božídarské rašeliniště, uděláte si výlet do Ledové jámy, vystoupáte na rozhlednu na Klínovci, možná si sjedete na koloběžkách lesem dolů do Jáchymova. Krásná je procházka k "perníkové" chaloupce u Červené Jámy. Jedinečným zážitkem je výlet do některé z těžebních štol, ta nejbližší je třeba štola Johannes. V blízkosti máte města jako Jáchymov, Karlovy Vary nebo historický Loket.

2) Na Teplicku můžete obdivovat krásy východního Krušnohoří

Ubytovat se můžete třeba ve vyhlášeném kempu v Oseku. Bydlet můžete v chatce, ve stanu, nebo obytném přívěsu. U nosu budete mít koupaliště, dětské hřiště, super lanovou stezku v korunách stromů, minigolf. Když se vám zachce města, dojedete do nedalekých Teplic. Jinak bydlíte přímo pod horami. Výletovat můžete na Dlouhou Louku, rozhlednu na Vlčí hoře, dále do přírody na vrch Loučná, Stropník, Dušanovu vyhlídku do údolí, unikátní přehradu Fláje, zříceninu hradu Rýzmburk. Děti vybavíte adrenalinem v horském sportovním středisku Klíny. Nejčistší přírodní vodu na koupání nabízí věhlasná Barbora v Oldřichově. Pokud chcete tip na kolo, vyražte do Krupky, vyvezte se lanovkou na Komáří vížku a zpátky po hřebenech hor přes Cínovec a Vitišku. Dolů do údolí je to už hračka. Pokud chcete mládeži ukázat, co jinde nemají, vezměte je do uzavřené těžební prohlíčkové štoly Lehnschafter v Mikulově.

3) bonus - V centrální části Krušných hor bude nejlepším východištěm Chomutov

Tady vám ubytování -zatím- neporadím, ale v Chomutově můžu pro děti doporučit nádherný Zoopark, výlety začněte určitě (in-line) procházkou Bezručovým údolím. Přírodu potkáte na Jelení hoře nedaleko vodní nádrže Přísečnice, procházkou kolem Kalku a Novodomských rašelinišť. Nezapomeňte vyrazit do nedaleké Kadaně, rodišti Maxipsa Fíka. Vyhlášený podkrušnohorský Aquadrom najdete v nedalekém Mostě, ale chomutovské koupaliště je také více než dostačující.

Více info

Více informací najdete na mém speciálním webu věnovanému Krušným horám - Krušnohorci - Krušné hory s dětmi.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Železniční muzeum v Chomutově

Železniční muzeum v Chomutově

Každý rok od dubna do října je v Chomutově otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea. Dětem se mašinky líbí, takže je velká pravděpodobnost, že je tu na pár hodin zabavíte. Navíc až 4x do roka zde, u příležitosti státních svátků, zlevňují vstupné, takže vás výlet sem nemusí zruinovat.

Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je jedna z nejmladších zoologických zahrad v Česku, rozlohou naopak největší. Najdete ji podél výpadovky z Chomutova směrem na Jirkov. V Zooparku můžete potkat evropská zvířata jako je daněk, jelen, zubr, muflon, rys, vlk, bobr, jeřáb, kočky divoké, vodní ptactvo včetně kormoránů a pelikánů, dále tuleně, orly mořské, supy bělohlavé či vzácné ibisy skalní a také populární medvědy, pandy a rosomáky.

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru