Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Královéhradecký kraj Zážitky pro dospěláky07/2019

Na koloběžce z Černé hory dolů do Jánských Lázní

Neříkám, že je to jedinečný ojedinělý zážitek, ale na moc místech tuhle možnost nemáte. Na speciálních terénních koloběžkách můžete sjet z vrcholu Černé hory dolů do Jánek. Buď cik-cak po sjezdovce, nebo krásnou cestou lesem po Zvonkové cestě.

Vše začíná u dolní stanice lanovky, kde si půjčíte koloběžky. Kabinkovou lanovkou se vyvezete nahoru na horu. Pokocháte se výhledem a rozhodnete se, kterou cestu dolů si zvolíte. My jsme jeli po Zvonkové cestě, po zadní straně hory a bokem dolů zpět do Jánských Lázní. Těsně před vjezdem do města se můžete občerstvit na terásce jedné z horských chat.

Nejprve byla cesta kamenitá, později přešla v lesní asfaltku. Je to pěknej sešup dolů, je potřeba brzdit a koukat před sebe. Helma a sluneční brýle jsou nutnost.

Celé to dobrodužství trvalo dvě hodiny, tohle jsme si opravdu užili.

Více info

Co se týká dětí, tak ty buď musí bezchybně ovládat kolo, brždění, rovnováhu, chápat, co kolo udělá na železném příčném prahu pro odvod vody. Nebo si děti můžete připnout za sebe do kočárku a je to v pohodě.

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/kolobezky/

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí. Po kolapsech dopravy v první dny po otevření jsme se pasovat nemuseli. Už byl vcelku klid, jeli jsme sem navíc odpoledne, takže bez problémů.

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Celodenní procházka krkonošskou přírodou. Naše verze cesty byla 11 km. Velmi pestré zážitky celou cestu pro malé i velké a navíc je to pořád z kopce! Vděčíte za to především lanovce na Černou horu, která vás hned na začátku výletu vyveze z Jánských lázní až na nejvyšší bod cesty.

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Nejstarší sáňkařská cesta v Krkonoších je dlouhá 3,5 km. Vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Na start trasy Vás vyveze kabinková lanovka. Sáňky Vám půjčí v půjčovně SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Vyzkoušet můžete taky večerní sáňkování s čelovkami a průvodcem ze SkiResort Live. Na večerní sáňkování je nutné se objednat.

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Nádherný okruh nádherným rašeliništěm. Pravděpodobně se sem dostanete odbočkou na výletě z Jánských lázní. Alternativně z Pece pod Sněžkou, ale to je sem krpál. zejména pokud půjdete s dětmi, jeďte z Pece až ke Kolínské boudě autovláčkem. Pak už to jde. Odměnou vám bude specifická krajina horského vrchoviště s výhledy do krajiny, včetně Sněžky. Podívejte na obrázky a nadchněte se!

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru