Jezerní slať

Šumava Do přírody pro dospěláky05/2019

Jezerní slať

Jezerní slať je další oblíbené rašelinistě k návštěvě. Odbočku k němu najdete na cyklostezce spojující Kvildu a Horskou Kvildu. Obě obce taktéž spojuje horská silnička, pro automobilisty je vyznačeno několik parkovacích míst.

Odsud jdete pohodlnou cestou k informačním cedulím a dvoupatrové vyhlídce. Z té obhlédnete celé rašeliniště. Po povalovém chodníčku pak můžete pokračovat do nitra rašeliniště.

Příjemné klima a vůně borovic ať vás provázejí! 30 minut a jste zpět u auta a můžete pokračovat dál v objevování centrální Šumavy.

Více info

Obrázky

Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)
Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)Jezerní slať (Táta)

Video k tématu Jezerní slať

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

Hotel Rankl v Horské Kvildě

Hotel Rankl v Horské Kvildě

Velmi pěkný rodinně založený hotel s wellness zázemím jsme objevili na Horské Kvildě. Jeli jsme kolem, zaujalo nás velké dětské hřiště a odbočili na kávičku. Dech nám vzali dřevěná lehátka na sluníčku.

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Pohled do neskutečné díry, který zakusí skokan na lyžích si můžete vyzkoušet na šumavském Zadově. Zdejší skokanský můstek předělali na rozhlednu a zpřístupnili veřejnosti.

K prameni Vltavy po modré

K prameni Vltavy po modré

Vltava je typická česká řeka, pramení v hraničních horách a je českou nejdelší řekou. Kartografickým nedopatřením se po soutoku s Labem už nejmenuje Vltava, jak by tomu bylo zvykem dle její vydatnosti a délky v tomto místě. K prameni Vltavy vedou veskrze dvě cesty. Jedna z Modravy, druhá z Kvildy. Pramen je nahoře na hoře, takže cesta tam bude do kopce, cesta zpět z kopce.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru