Rysí a jelení stezka

Šumava Outdoor s dětmi pro dospěláky05/2019

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

U silnice v prostoru rozcestníku U Tremlů vzniklo parkoviště, kousíček je to k návštěvnickému centru. To je identické s dalšími v regionu, včetně dětského hřiště. Zde navíc i kotce pro psy, brát je s sebou na stezku je zakázané.

My jsme začali okruhem vlevo k rysům. U obory vystoupáte do vyhlídkové plošiny a hledáte je v terénu. Jsou to kočky a navíc divoká zvířata, tak se ve dne moc nepromenádují. Hodně štěstí, ať je vidíte!

Pak pokračujete okruhem vzhůru až dojdete k horní vstupní bráně do jelení obory. Vcházíte mezi zvěř přímo do výběhu. Pocit bezpečí mají zvýšit dřevěné budky, kam se můžete schovat, kdyby se nějakej jelen blížil. Asi. Parožímu mu nedovolí se k vám dostat. Asi.

Taky tu jsou 3 vyhlídkové plošiny, kde můžete obhlédnout část obory. Nám se jeleni asi schovali do nižšího lesíka, holt byl rachot, tak se asi paroháči báli.

Po návratu si můžete v návštěvnickém centru prohlédnout interaktivní výstavu na téma jelení zvěře. Včetně troubení, houkání a jiných zvuků, co tihle velikáni vydávají v různých životních situacích.

Více info

Další výběhy na Šumavě jsou věnované vlkům, sovám a sladkovodním rybám.

Obrázky

Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)Rysí a jelení stezka (Táta)
Rysí a jelení stezka (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Jezerní slať

Jezerní slať

Jezerní slať je další oblíbené rašelinistě k návštěvě. Odbočku k němu najdete na cyklostezce spojující Kvildu a Horskou Kvildu. Obě obce taktéž spojuje horská silnička, pro automobilisty je vyznačeno několik parkovacích míst.

Hotel Rankl v Horské Kvildě

Hotel Rankl v Horské Kvildě

Velmi pěkný rodinně založený hotel s wellness zázemím jsme objevili na Horské Kvildě. Jeli jsme kolem, zaujalo nás velké dětské hřiště a odbočili na kávičku. Dech nám vzali dřevěná lehátka na sluníčku.

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Pohled do neskutečné díry, který zakusí skokan na lyžích si můžete vyzkoušet na šumavském Zadově. Zdejší skokanský můstek předělali na rozhlednu a zpřístupnili veřejnosti.

K prameni Vltavy po modré

K prameni Vltavy po modré

Vltava je typická česká řeka, pramení v hraničních horách a je českou nejdelší řekou. Kartografickým nedopatřením se po soutoku s Labem už nejmenuje Vltava, jak by tomu bylo zvykem dle její vydatnosti a délky v tomto místě. K prameni Vltavy vedou veskrze dvě cesty. Jedna z Modravy, druhá z Kvildy. Pramen je nahoře na hoře, takže cesta tam bude do kopce, cesta zpět z kopce.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru