Park Osmička v Lovosicích láká k procházce na novou vyhlídku

Ústecký kraj Outdoor 03/2019

Park Osmička v Lovosicích láká k procházce na novou vyhlídku

Ale zatím jenom láká, ještě se dokončují poslední práce. Pohodový parčík Osmička v maloměstském stylu najdete na břehu řeky Labe. Příjemnou procházkou podél vody nebo lehkým sportováním tu můžete strávit prosluněné odpoledne.

Osmička je příbřežní plocha určená ke sportování (in-line dráha, případně pro děti na kolech), oddechu (menší dětské hřiště, lavičky, přírodní gril), cyklostezka (kolem Lovoše Opárenským údolím - Lovosice - Litoměřice), případně protahování na hřišti pro dospělé.

Případně tu můžete sledovat divou zvěř na břehu řeky (kachny, labutě, nutrie). K pozorování slouží několik stanovišť. Buď lavičky na břehu, nebo můžete pozorovat cokoliv z kavárenské terasy Café zámeček (kde mimojiné můžete děti zaparkovat na další minihřiště a pozorování si zpříjemnit popíjením kávy). Velmi brzy se má otevřít snad i vyhlídka na Labe, zajímavé návrší s rozhledničkou v místě bývalého přívozu.

U Osmičky velmi často parkují kolotočáři nebo cirkus, takže aktivity s dětmi můžete i prodloužit. Třeba výletem lodí, která tu jezdí na trase Ústí nad Labem - Litoměřice, jako páteřní vodní dopravní prostředek Dopravy Ústeckého kraje.

V době veder se vyplatí dostat na druhou stranu Labe, do Píšťan, na bývalou pískovnu Žernosecké jezero. Pro přírodomilce je to odsud kousek na Lovoš, moc pěkná procházka na dominantu města (to už ale spíš pro dospěláky, to s malými dětmi odsud nedáte).

Obrázky

Café zámeček Lovosice (Táta)Vyhlídka Osmička (Táta)Mysleli jsme, že hřiště, ale ono broukoviště (Táta)Divá příroda na břehu řeky Labe (Táta)
Přístav Lovosice (Táta)Cyklostezka Lovoš - Malé Žernoseky - Lovosice - Litoměřice (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka Opárenským údolím

Procházka Opárenským údolím

Opárenské údolí je turisticky atraktivní část Českého středohoří mezi obcemi Velemín a Malé Žernoseky. Údolím vede převážně asfaltová cesta, částečně lesní zpevněná cesta. Příjemná procházka nebo cykloprojížďka údolím podél Milešovského potoka nabízí příjemnou relaxační procházku s mírným převýšením.

Lovoš

Lovoš

Lovoš tvoří přirozenou dominantu Lovosic. Národní přírodní rezervace Lovoš zaujímá vrcholové a částečně svahové partie dvou vrchů s odlišnou geologickou stavbou. Velký Lovoš (570 m n. m.) se zásaditými čedičovými horninami, Malý Lovoš, též Kybička (489 m n. m.), s kyselejší trachytovou horninou. Hojně jsou zastoupeny chráněné rostliny, např. třemdava bílá, kosatec bezlistý, koniklec luční, bělozářka liliovitá. Bohatá je hmyzí fauna.

Radobýl

Radobýl

Vrch Radobýl (399 m n. m.) je přírodní památkou s těžbou odkrytým severojižním profilem s dobře vyvinutou sloupcovitou odlučností čedičové horniny a uspořádáním sloupců v různých směrech. Na J a JZ orientovaných svazích je travnatá vegetace skalní stepi s hojným zastoupením vzácných a chráněných druhů rostlin, jako divizna brunátná, kozinec bezlodyžný, bělozářka liliovitá. Na vrcholu Radobýlu je vztyčen kříž; ten dnešní je již osmý v pořadí od roku 1622.

Za kozičkama na Černodolský mlýn

Za kozičkama na Černodolský mlýn

Vděčné téma pro děti jsou zvířátka. V našem případě zvířátka a vláčky. A tak jsme zase jednou udělali výlet, kde utratíte za žrádlo pro kozy víc, než za kafe pro sebe.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru