Slunečné pobřeží

Evropa Města s dětmi 03/2019

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je vyhlášená bulharská lokalita u Černého moře. Prochází významnou výstavbou společně s tím, jak zde roste turistický ruch. Moře jen s malými vlnami, písečná pláž, pozvolný vstup do moře, cenově stále velmi dostupné. Sluníčko od rána do večera.

Tak jako všude v Bulharsku - kde jsou turisté, tam je to fajn, na druhé straně ulice je prostředí o dost chudší (nepořádek, neposekaná tráva, rozpadlé domy atd.).

Pláže v dochozí vzdálenosti většiny hotelů, písek, teploučká voda, jenom malé vlnky. Do vody v určitý čas (jestli v době odlivu?) ale nesmíte s nafukovacími věcmi do vody jako jsou kruh, čluny, lehátka. Lehátkaa slunečníky jsou zpoplatněny 10 € za kus/den. Za stejnou cenu si na ulici koupíte svůj slunečník na celý pobyt a uvelebíte se ve vyhřátém písku. Plavčíci na dohled. Vodní atrakce zahrnují výlet na padáku, jízdu na banánech, projížďku pirátkou lodí.

S dětmi jsme si naplno užili pobřežní autovláček. Ten vyjíždí od Hotelu Kotva dvěma směry. Buď do historického Nesebaru, nebo dále do centra. Ve městě budou z vašich peněženek tahat peníze různé pouliční atrakce - skákadla, kolotoče, suvenýr shopy atd. jako všude.

Nesebar
Nesebar je historické město pod patronací UNESCO. Uličky s atmosférou přímořského městečka. Příjemná procházka je to spíš pro dospěláky, ale najdete tu i několik dětských hřišť, z nichž jedno námořnické se opravdu povedlo. Všude kavárničky, restaurace, prodejny kde čeho.

O moc víc se toho tady s malými dětmi dělat nedá, my byli u moře, přes poledne spánek, odpoledne u bazénu a na tobogánech. Krásně zrelaxovaných 14 dní.

Obrázky

Slunečné pobřeží (Honza)Slunečné pobřeží - Nesebar (Honza)Slunečné pobřeží - Nesebar (Honza)Slunečné pobřeží (Honza)
Slunečné pobřeží (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Hotel Kotva Slunečné pobřeží

Hotel Kotva Slunečné pobřeží

V tomhle hotelu jsme strávili 14 dní v létě. Je to teda megahotel, což s sebou přináší výhody a taky trošku masu lidí.

Námořnické dětské hřiště v Nesebaru

Námořnické dětské hřiště v Nesebaru

Pokud pojedete na klasickou dovolenou do Bulharska a pojedete se podívat na Slunečné pobřeží a historické město Nesebar, špunty můžete zabavit na pěkném dětském hřišti.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru