Zillertal Arena - každý den dobrodružství

Rakousko Do přírody s dětmi 02/2019

Zillertal Arena - každý den dobrodružství

Je to krasná oblast, koupíš rodinnou slevovou kartu a máš na týden denně zdarma lanovky (denně na jeden vrchol) a denně volný vstup na místní přírodní koupálka. Přes den hory, odpolko 2-3 hodinky na koupálku, každý den v jiném městečku a jedno hezčí než druhý... Na každém vrcholu hřiště pro děti, všechno v top stavu...

Zillertal Arena je region městěček Zell am Ziller, Gerlos, Wald-Königsleiten a Krimml. V zimě vyhlášená lyžařská oblast se 49 lanovkami se v létě promění na region pro aktivní dovolenou.

Zámek Fichtenschloss
Je vlastně takové dřevěné dětské hřiště o velikosti 5000 m2. Se 4 věžemi (skluzavka, vyhlídková, lezecí, jeřáb), zážitkové hřiště, velká vodní plocha, stezka v korunách stromů. Na oběd můžete do horské chaty nebo si ugrilovat venku sami.

Kuličkové dráhy na hoře Isskogel
U horní stanice lanovky najdete 2 dřevěné kuličkové dráhy o délce 150 metrů. Za 2€ koupíte kuličku a pošlete jí dolů po dráze, kde musí překonat různé překážky jako jsou černé díry, spirály, tunely, labyrint a další. Vše doprovázené krásným zvukem klapajícího dřeva nebo alpských zvonců. Kuličku si pak můžete odnést jako suvenýr domů. Pro větší děti tu pak je připravené menší lanové centrum, spíš taková opičí dráha.

Největší evropský vodopád a vodní svět Krimml
Vodní svět tu zastupuje jednak opravdový horský vodopád, jednak vodní svět. Vodopád je největší v Evropě a jeden z největších na světě. Z výšky 380 metrů padá dolů, vytváří osvěžující deštný opar a spolu s horskou scenérií vytváří zážitek, který si budete chtít pamatovat. Pláštěnky s sebou!
Výchozí bod vašeho výletu bude Vodní svět. Na téma hrátek s vodou a objevování tajemství vody tu mají celý obrovský pavilon, samozřejmě i s venkovní expozicí, kde se vaše děti mohou snadno zmáčet.

Mezi další lákadla oblasti patří 3 adrenalinové lanové skluzavky (zip-line) Flying Fox. Najdete je v Areně Skyliner v oblasti Gerlosstein, Mega Flying Fox v Gerlosu a Gipfelliner v Königsleitenu. O trošku méně adrenalinu vyplavíte na via ferratách Talbach o náročnosti A-D (no, i když...). Dále je tu Arena Coaster v Zillertalu - to je klasická letní sáňkařská dráha o délce 1.1 km. No prostě na každý den něco.

Více info

Obrázky

Zillertal Arena - Každý den dobrodružství (Zillertal Arena)Zillertal Arena - Každý den dobrodružství (Zillertal Arena)Zillertal Arena - Každý den dobrodružství (Zillertal Arena)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru