Kouzelný svět žabky Ellmi

Rakousko Outdoor s dětmi 02/2019

Kouzelný svět žabky Ellmi

Nechte se vyvézt pohodlnou 10-místnou kabinkovou lanovkou přímo z Ellmau na vrchol – a jste uprostřed Zážitkového světa Ellmis Zauberwelt (Kouzelný svět žabáka Ellmi). Tady na vrcholku hory Hartkaiser (1.555 m) to všechno teprve správně začíná!

Zdejší nádherná příroda se ve všech ročních obdobích postará o nezapomenutelné zážitky a vjemy. Každý den je trochu jiný, každý den se probouzí trochu jiná fauna, flora i svět zvířat na alpských pastvinách a v lesích.

S Kouzelným pasem lze před jedinečnou kulisou hory Wilder Kaiser v Kouzelném světě žabáka Ellmiho objevit mnohá skrytá tajemství. Na každém rohu čekají nejrůznější dobrodružství, která často ochromí úžasem i dospělé a každé léto ožívají na zážitkových stezkách Kouzelného světa stále nové vzrušující příběhy pro malé i velké.

A kdo ještě pořád nemá dost neobyčejných zážitků, ten se může na zastávkách turistické stezky Panoramaweg a u vyhlídkové věže dozvědět mnoho zajímavostí o zašlých časech, zaniklých obyčejích, o přírodě a o lese.

POŽITKY VE VÝŠCE 1.555M - GASTRONOMIE NA HOŘE HARTKAISER
Dech beroucí vyhlídku na alpské velikány je možné si užívat také na sluneční terase panoramatické restaurace Bergkaiser - Kaiser Lounge! Tady najdete na jídelníčku trhanec, bramborové placky se sýrem (Pressknödel) a spol. Milovníci vyšší gastronomie i kulinářských pochoutek nejvyšší kategorie si tady budou připadat jako v ráji.

TURISTIKA & OBJEVOVÁNÍ
Díky možnosti přistoupit nebo vystoupit ve střední stanici (od 10.00 do 17.00 hod.) se návštěvníkům otvírá pravý turistický ráj a občerstvení na blízké salaši Rübezahlalm je opravdový zážitek. Odsud vede cesta lemovaná více než 20 vyřezávanými figurami, nejdelší v celém Rakousku, na horu Hartkaiser.

Více info

od května do října

Web: http://www.ellmi.at/en/
Ellmis Zauberwelt
Weissachgraben 5, 6352 Ellmau

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru