Vodopád Savica

Slovinsko Do přírody pro dospěláky02/2018

Vodopád Savica

Vodopád Savica je jeden z nejpopulárnějších vodopádů ve Slovinsku. Najdete ho v Triglavksém národním parku, kousek od jezera Bohinj. Pokud jste poblíž, měli byste si ho přidat na seznam výletů.

Řeka Savica padá z výšky nějakých 900 metrů, vodopád samotný je pak přes 80 metrů vysoký. Cesta sem není náročná - je sice strmá, ale pokud jste v dobré kondici, nebude to pro vás problém. Výšlap trvá kolem 20 minut během kterých musíte zdolat 560 schodů. Odměnou vám bude nejen vodopád samotný, ale i pěkný výhled zpět na jezero Bohinj.

Dostat se sem můžete pěšky od jezera Bohinj, nebo můžete přijet blíže na parkoviště u chaty Savica níže po toku Savici.

Více info

Obrázky

Vodopád Savica (Honza)Vodopád Savica (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Jedno takové netradiční koupání jsme absolvovali v Kranjské Goře. Široké koryto řeky Pišnice, které je bez pochyby plné až po okraj při jarním tání, je v létě spíše soustavou potůčků, kde se můžete cachtat a stavět přehrady z milionu oblázků.

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Procházka k vodopádu Martuljski Slapovi

Bydleli jsme kousek od Kranjské Gory v kempu Šlik. Odsud můžete ve volném čase vyrazit buď na cyklostezku nebo právě k vodopádu na říčce Martuljška Bistrica. Cesta jedním směrem zabere do hodiny.

Camp Špik

Camp Špik

Potřebovali jsme zakempovat na naší cestě do Chorvatska někde "na půl cesty". Tady je v okolí krásná příroda, takže padlo rozhodnutí někde kolem Kranjské Gory. I našel jsem kemp Špik a udělali jsme dobře, že jsme sem zajeli.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru